«Պարզ չէ՝ ինչի մասին է խոսքը». ԱԳ փոխնախարարը՝ ԵՄ դեսպանի հայտարարությունների մասին
ՀՀ արտաքին գործերի փոխնախարար Պարույր Հովհաննիսյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է, թե իր համար պարզ չէ՝ ի՞նչ նկատի ուներ ՀՀ-ում ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինը, երբ այսօր ասուլիսին հայտարարում էր, թե մեկ-երկու կետ կա, որտեղ հայկական զորքերը սահմանին են։
«Ինձ համար էլ պարզ չէ՝ ինչի մասին է խոսքը, հավանաբար, խոսքը վերաբերում է ԼՂ առաջին պատերազմին, թերևս, այդ տեսանկյունից պետք է նայել, բայց ես էլ եմ դժվարանում ասել, թե ինչի մասին է խոսքը», - ասել է նա։
Փոխնախարարի խոսքով՝ ընդունված ձևաչափ է միշտ դիմել երկու կողմերին, բայց ակնհայտ է, որ խոսքը գնում է ՀՀ տարածքից ադրբեջանական զորքերի դուրսբերմանը։

«Непонятно, о чем речь». Замминистра иностранных дел о заявлениях посла ЕС
Заместитель министра иностранных дел РА Паруйр Ованнисян заявил на брифинге с журналистами, что ему непонятно, что имела в виду посол ЕС в РА Андреа Викторин, когда на сегодняшней пресс-конференции заявила, что есть одна или две точки, где армянские войска находятся на границе.
«Мне непонятно, о чем речь, возможно, речь идет о первой войне в Нагорном Карабахе, возможно, следует рассматривать с этой точки зрения, но я все же затрудняюсь сказать, о чем речь, — сказал он .
По словам замминистра, принятым форматом всегда является обращение к обеим сторонам, но очевидно, что речь идет о выводе азербайджанских войск с территории Армении.