ՔՊ-ն չի մասնակցի Սեդա Սաֆարյանի հարցով ՍԴ դիմելու նախագծի քվեարկությանը
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հայտարարել է, որ ՔՊ-ն չի մասնակցելու ՍԴ դատավոր Սեդա Սաֆարյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով ՍԴ դիմելու հարցի քվեարկությանը:
Կոնջորյանի խոսքով. «Մենք համարում ենք, որ լիագումար նիստերի դահլիճում քննարկումից հետո անհրաժեշտ չէ մեր մասնակցությունը, որովհետև լեգիտիմ չենք համարում»:
ՔՊ խմբակցության ղեկավարը շեշտեց, որ Սեդա Սաֆարյանը էական խախտում չի կատարել ու դրա հիմքով է, որ չեն մասնակցում քվերակությանը, իսկ եթե լիներ խախտում, իրենք շահագրգիռ կլինեին՝ բացահայտելու այն։

ГД не будет участвовать в голосовании проекта обращения в КС по вопросу Седы Сафарян
Председатель фракции НС "Гражданский договор" Айк Конджорян сообщил, что ГД не будет участвовать в голосовании по вопросу обращения в Верховный суд о прекращении полномочий судьи Верховного суда Седы Сафарян.
По словам Конджоряна. «Мы считаем, что после обсуждения в зале пленарного заседания наше участие не является необходимым, поскольку не считаем его правомерным».
Глава фракции ГД подчеркнул, что Седа Сафарян не допустила существенного нарушения, и это является основанием для неучастия в голосовании, а если нарушение было, то они были бы заинтересованы в его выявлении.