Գևորգ Սիմոնյանը 2 ամսով կալանավորվեց
Հակակոռուպցիոն դատարանը բավարարել է Առողջապահության նախկին փոխնախարար, փոխքաղաքապետ Գևորգ Սիմոնյանի 2 ամսով կալանավորման միջնորդությունները։
Հիշեցնենք, որ երեկ կալանավորվել էր նաև «Մեդլայն կլինիկ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Բաբկեն Շահումյանը, իսկ «Թոքաբանության ազգային կենտրոնի» աշխատակիցը կլինի տնային կալանքում։
Հիշեցնենք, որ քրեական վարույթի շրջանակումմարտի 10-ին ձերբակալվել էին Առողջապահության նախկին փոխնախարար, փոխքաղաքապետ Գևորգ Սիմոնյանը, «Մեդլայն կլինիկ» ՍՊ ընկերության տնօրեն Բ. Շ.-ն, ՀՀ ԱՆ «Թոքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲ ընկերության դեղակայուն բաժանմունքի վարիչ Լ. Ե.-ն ու ևս 8 անձ:

Геворг Симонян арестован на 2 месяца
Антикоррупционный суд удовлетворил ходатайство об аресте на 2 месяца бывшего замминистра здравоохранения, вице-мэра Геворга Симоняна.
Напомним, что вчера был арестован директор МЦ "Медлайн Клиник" Бабкен Шаумян , а сотрудник "Национального пульмонологического центра" будет находиться под домашним арестом .
Напомним, что 10 марта были задержаны бывший заместитель министра здравоохранения, вице-мэр Геворг Симонян, директор МЦ ООО «Медлайн Клиник» Б. Ш., заведующий отделением лекарственно-устойчивых препаратов «Национального центра пульмонологии» Л. Е. и еще 8 человек.