Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի նախագահ Ալար Կարիսին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Ալար Կարիսին Էստոնիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։
«Հայաստանը կարևորում է Էստոնիայի հետ պատմական և կրթամշակութային առնչությունների վրա խարսխված բարեկամական կապերի շարունակական զարգացումը և խորացումը։
Առանձնահատուկ ջերմությամբ եմ հիշում իմ այցն Էստոնիա, որը երկկողմ համագործակցության ամրապնդման հեռանկարները քննարկելու հիանալի հնարավորություն էր:
Լիահույս եմ, որ մեր միջև ձևավորված անձնական սերտ հարաբերությունների և համատեղ ջանքերի շնորհիվ կկարողանանք հաղթահարել առկա բոլոր մարտահրավերները և ավելի ընդլայնել փոխշահավետ գործակցությունը՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարoրության։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Էստոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

President of the Republic Vahagn Khachaturyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Estonia, Alar Karis, on the National Day of the Republic of Estonia, Independence Day.
The message mainly reads:
"Armenia attaches importance to the ongoing development and deepening of friendly relations based on historical and educational ties with Estonia.
I remember my visit to Estonia, which was an excellent opportunity to discuss the prospects for strengthening bilateral cooperation.
Due to our close personal relationships and joint efforts, we will be able to overcome all the challenges and further expand mutually beneficial cooperation in favor of the good of our people.