Ընդդիմադիր խմբակցություններից ովքե՞ր են վայր դրել մանդատները
Խորհրդարանը լքած ընդդիմադիր պատգամավորների թիվն ավելացավ ևս մեկով։ Այսօր ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Մխիթար Զաքարյանը հայտարարեց պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին։
Radar Armenia-ն ներկայացնում է, թե ովքեր են մինչ այս պատգամավորական մանդատները վայր դրած գործիչները։
2021 թվականի հոկտեմբերի 29-ին մանդատը վայր դրեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Սեդրակյանը՝ հայտարարելով, որ մանդատից հրաժարվում է ոչ քաղաքական պատճառներով։ Նշենք՝ Դավիթ Սեդրակյանը ԱԺ նախկին պատգամավոր Մհեր Սեդրակյանի (Թոխմախի Մհեր) որդին է։
Այս տարվա հունիսի 29-ին էլ պատգամավորական մանդատը վայր դրեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանը՝ հայտարարելով, որ խորհրդարանը դադարել է լինել իր նպատակներին հասնելու արդյունավետ հարթակ։
Հաջորդ պատգամավորը, որ վայր դրեց մանդատը, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանն էր։ Ղազինյանը հայտարարեց, որ որոշումը բացառապես քաղաքական ու մարտավարական բնույթ։ Արթուր Ղազինյանի՝ որպես պատգամավորի, լիազորությունները դադարեցին հուլիսի 15-ին։

The number of opposition deputies who left the parliament increased by one more. Today, Mkhitar Zakaryan, a member of the National Assembly "Hayastan" faction and a member of the board of the "Reviving Armenia" party, announced his resignation from the parliamentary mandate.
Radar Armenia presents who are the figures who have resigned their parliamentary mandates.
On October 29, 2021, Davit Sedrakyan, deputy of the National Assembly "Hayastan" faction, resigned from the mandate, stating that he was relinquishing the appointment for non-political reasons.
It should be noted that Davit Sedrakyan is the son of Mher Sedrakyan, a former member of the National Assembly of Tokhmakh.
On June 29 of this year, Artur Vanetsyan, the leader of the "Pativ Unem" faction of the National Assembly, announced that the parliament had ceased to be an effective platform for achieving its goals.
The next member of parliament who resigned was Artur Ghazinyan of the "Hayastan" faction. Ghazinyan stated that the decision was exclusively political and tactical. Artur Ghazinyan's mandate as a deputy ended on July 15 of this year.