Մխիթար Զաքարյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Մխիթար Զաքարյանը հայտարարել է պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին։
«Հայաստանն ու Արցախն այսօր լուրջ մարտահրավերների առաջ են կանգնած։ Արցախի անվտանգությանը, կարգավիճակին ու արցախահայության իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող խնդիրները բոլորիս են հայտնի։ Միաժամանակ, վտանգված է նաև Հայաստանի անվտանգությունը․ թշնամու զինված ուժերը շարունակում են մնալ մեր սուվերեն տարածքում։ Խնդիրները բազմաթիվ են՝ ուժի ուղղակի սպառնալիքից մինչև հումանիտար հարցերի քաղաքականացում։ Սրանք բոլորը հրատապ լուծման կարիք ունեն, բայց դրանք արդյունավետ ու վերջնականապես լուծելու համար մեզնից յուրաքանչյուրը պիտի իր տեղում լինի։
Ես՝ որպես ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, որոշում եմ կայացրել դադարեցնել պատգամավորական գործունեությունս՝ հայրենիքիս առավել արդյունավետ ծառայելու վճռականությամբ։ Միաժամանակ, ուզում եմ հայտնել, որ շարունակելու եմ քաղաքական գործունեությունս «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության շարքերում՝ անելով հնարավորություններիս սահմաններում առավելագույնը՝ ի նպաստ մեր առաջ ծառացած խնդիրների լուծման։
Հաջողություն եմ մաղթում խորհրդարանում իրենց առաքելությունն իրականացնող բոլոր գործընկերներիս։ Ինչպես արդեն նշեցի՝ իրական արդյունք ունենալու համար մեզնից յուրաքանչյուրը պիտի իր դիրքում լինի և անի այն, ինչ ամենից արդյունավետ է կարողանում անել»։

Mkhitar Zakaryan, deputy of the "Hayastan" faction of the National Assembly and member of the board of the "Reviving Armenia" party, has announced that he will resign his parliamentary mandate.
"Armenia and Artsakh are facing serious challenges today. We all know the problems related to the security, status, and protection of the rights of Artsakh Armenians. At the same time, Armenia's safety is also at risk. The armed forces of the enemy continue to remain in our sovereign territory. The problems are numerous, from the direct threat of power to the politicization of humanitarian issues. All of these need an urgent solution to solve them effectively, and finally, each of us must be in his place.
As a deputy of the RA NA "Hayastan" faction, I have decided to stop my parliamentary activity with the determination to serve my motherland more efficiently. At the same time, I want to announce that I will continue my political training in the ranks of the "Reviving Armenia" party, doing the best I can to help solve the problems we face.
I wish success to all my colleagues who carry out their mission in the parliament. As I already mentioned, to have a natural result, each of us must be in his position and do what he can most effectively."