Մխիթար Զաքարյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության վարչության անդամ Մխիթար Զաքարյանը հայտարարել է պատգամավորական մանդատը վայր դնելու մասին։
«Հայաստանն ու Արցախն այսօր լուրջ մարտահրավերների առաջ են կանգնած։ Արցախի անվտանգությանը, կարգավիճակին ու արցախահայության իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող խնդիրները բոլորիս են հայտնի։ Միաժամանակ, վտանգված է նաև Հայաստանի անվտանգությունը․ թշնամու զինված ուժերը շարունակում են մնալ մեր սուվերեն տարածքում։ Խնդիրները բազմաթիվ են՝ ուժի ուղղակի սպառնալիքից մինչև հումանիտար հարցերի քաղաքականացում։ Սրանք բոլորը հրատապ լուծման կարիք ունեն, բայց դրանք արդյունավետ ու վերջնականապես լուծելու համար մեզնից յուրաքանչյուրը պիտի իր տեղում լինի։
Ես՝ որպես ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, որոշում եմ կայացրել դադարեցնել պատգամավորական գործունեությունս՝ հայրենիքիս առավել արդյունավետ ծառայելու վճռականությամբ։ Միաժամանակ, ուզում եմ հայտնել, որ շարունակելու եմ քաղաքական գործունեությունս «Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության շարքերում՝ անելով հնարավորություններիս սահմաններում առավելագույնը՝ ի նպաստ մեր առաջ ծառացած խնդիրների լուծման։
Հաջողություն եմ մաղթում խորհրդարանում իրենց առաքելությունն իրականացնող բոլոր գործընկերներիս։ Ինչպես արդեն նշեցի՝ իրական արդյունք ունենալու համար մեզնից յուրաքանչյուրը պիտի իր դիրքում լինի և անի այն, ինչ ամենից արդյունավետ է կարողանում անել»։

Депутат фракции «Армения» Мхитар Закарян сложил депутатский мандат
Депутат фракции «Армения» в Национальном Собрании, член правления партии «Возрождающаяся Армения» Мхитар Закарян объявил о сложении с себя депутатского мандата.
« Сегодня перед Арменией и Арцахом стоят серьезные вызовы. Всем нам известны проблемы, связанные с безопасностью, статусом и защитой прав арцахских армян. В то же время безопасность Армении также находится под угрозой. вооруженные силы противника продолжают оставаться на нашей суверенной территории. Проблем много, от прямой угрозы силой до политизации гуманитарных вопросов. Все они нуждаются в срочном решении, но чтобы решить их эффективно и окончательно, каждый из нас должен быть на своем месте.
Я, как депутат фракции НС РА "Армения", принял решение прекратить свою депутатскую деятельность с решимостью более эффективно служить своей Родине. В то же время хочу заявить, что продолжу свою политическую деятельность в рядах партии «Возрождение Армении», делая все возможное для решения стоящих перед нами проблем.
Желаю успехов всем моим коллегам, выполняющим свою миссию в парламенте. Как я уже упоминал, для реального результата каждый из нас должен быть на своем месте и делать то, что он умеет делать максимально эффективно.