Միջազգային հանրությունը պետք է խստորեն դատապարտի այս ռազմական հանցագործությունը. Նիկոլ Փաշինյան
Մենք արդեն տեղեկացրել էինք, որ համացանցում հայտնվել է մի տեսանյութ, որում երևում է, թե ինչպես են ադրբեջանցիները գնդակահարում հայ ռազմագերիներին:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը թվիթերում գրառում է կատարել.  «Սոցցանցերում հերթական սահմռկեցուցիչ տեսանյութն է տարածվել. ադրբեջանցի զինվորները կամայականորեն գնդակահարում են հայ ռազմագերիների խմբին Հայաստանի ինքնիշխան տարածքում։
Միջազգային հանրությունը պետք է խստորեն դատապարտի այս ռազմական հանցագործությունը և համապատասխան միջոցներ ձեռնարկի Ադրբեջանի ագրեսիան կասեցնելու համար»։
Հիշեցնենք, որ, ըստ ՊՆ մամուլի քարտուղարի, տեսանյութի իսկության մասով կասկած չկա, ադրբեջանական ԶՈՒ բնորոշ ձեռագիր է:

The international community must strongly condemn this war crime. Nikol Pashinyan
We have already reported that a video appeared on the Internet showing how Azerbaijanis shot Armenian prisoners of war.
RA Prime Minister Nikol Pashinyan tweeted: "Another terrifying video has spread on social networks. Azerbaijani soldiers arbitrarily shoot a group of Armenian prisoners of war in the sovereign territory of Armenia.
The international community must strongly condemn this war crime and take appropriate measures to stop Azerbaijan's aggression."
It is worth noting that, according to the press secretary of the Ministry of Defense, there is no doubt about the authenticity of the video; it is typical handwriting of the Azerbaijani Armed Forces.