«Մոսկվան խաղաղ գործընթացի իրականացման հարցում կօգնի Բաքվին և Երեւանին». ՌԴ ԱԳՆ
«Մոսկվան այսուհետ ևս կաջակցի Բաքվին և Երևանին՝ եռակողմ պայմանավորվածությունների իրականացման հարցում». «ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ԱՊՀ երկրների չորրորդ դեպարտամենտի տնօրեն Դենիս Գոնչարը:
«Բոլոր համապատասխան շփումները, այդ թվում՝ բարձր մակարդակներում, պրոֆիլային գերատեսչությունների և խաղաղապահների հրամանատարության գծով, կանոնավոր բնույթ են կրում»,- ասել է Գոնչարը։
Ըստ Գոնչարի՝ Ադրբեջանի, Հայաստանի և Ռուսաստանի նախագահների հերթական եռակողմ հանդիպման մասին որոշում կայացնելու դեպքում համապատասխան հայտարարություն կարվի Կրեմլի կողմից:

"Moscow will help Baku and Yerevan in implementing the peace process." MFA of the Russian Federation
Denis Gonchar, director of the fourth department of the CIS countries of the Russian Foreign Ministry, stated in an interview with "RIA Novosti" that "Moscow will continue to support Baku and Yerevan in implementing tripartite agreements."
"All relevant contacts, including at high levels, with profile agencies and peacekeeping command, are regular," Gonchar said.
According to Gonchar, in the event of a decision on the next tripartite meeting of the presidents of Azerbaijan, Armenia, and Russia, the Kremlin will make a corresponding statement.