ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը չի մասնակցի խորհրդարանի աշնանային նստաշրջանի առաջին նիստին։ Այս մասին այսօր Radar Armenia-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա մեկնաբանմամբ՝ որոշումը, որն ունեցել են դեռ մայիսին, շարունակում է ուժի մեջ մնալ. «Եթե որևէ փուլում, քաղաքական կամ մեկ այլ իրավիճակից ելնելով, որոշումը փոփոխման ենթարկվի, այդ մասին պատշաճ կտեղեկացնենք հանրությանը»։
Հարցին՝ «Պատիվ ունեմ»-ի դիրքորոշումը համաձայնեցվա՞ծ է ընդդիմադիր մյուս՝ «Հայաստան» խմբակցության հետ, Աբրահամյանն ասաց, որ մեծ թվով հարցերի շուրջ ունեն ոչ թե դիրքորոշումների համաձայնեցում, այլ՝ ներդաշնակեցում։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Radar Armenia-ի հետ զրույցում խորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչներն ասել էին, թե ԱԺ վերադառնալ-չվերադառնալու հետ կապված հայտարարություն կանեն։

Фракция «Честь имею» не будет участвовать в работе НС
Фракция «Честь имею» НС не примет участия в первом заседании осенней сессии парламента. Об этом сегодня в беседе с Radar Armenia сообщил секретарь фракции "Честь имею" Тигран Абрамян .
Согласно его интерпретации, решение, принятое еще в мае, остается в силе. «Если на каком-то этапе, исходя из политической или иной ситуации, решение будет изменено, мы должным образом проинформируем об этом общественность».
На вопрос: Согласована ли позиция «Честь имею» с другой оппозиционной фракцией «Армения», Абрамян ответил, что по большому количеству вопросов они не сходятся в своих позициях, а согласовывают их.
Напомним, ранее в беседе с Radar Armenia представители парламентской оппозиции заявили, что сделают заявление относительно того, возвращаться в Национальное Собрание или нет.