ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունը չի մասնակցի խորհրդարանի աշնանային նստաշրջանի առաջին նիստին։ Այս մասին այսօր Radar Armenia-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա մեկնաբանմամբ՝ որոշումը, որն ունեցել են դեռ մայիսին, շարունակում է ուժի մեջ մնալ. «Եթե որևէ փուլում, քաղաքական կամ մեկ այլ իրավիճակից ելնելով, որոշումը փոփոխման ենթարկվի, այդ մասին պատշաճ կտեղեկացնենք հանրությանը»։
Հարցին՝ «Պատիվ ունեմ»-ի դիրքորոշումը համաձայնեցվա՞ծ է ընդդիմադիր մյուս՝ «Հայաստան» խմբակցության հետ, Աբրահամյանն ասաց, որ մեծ թվով հարցերի շուրջ ունեն ոչ թե դիրքորոշումների համաձայնեցում, այլ՝ ներդաշնակեցում։
Հիշեցնենք՝ ավելի վաղ Radar Armenia-ի հետ զրույցում խորհրդարանական ընդդիմության ներկայացուցիչներն ասել էին, թե ԱԺ վերադառնալ-չվերադառնալու հետ կապված հայտարարություն կանեն։

"Pativ Unem” faction will not participate in the work of the National Assembly
The "Pativ Unem” faction of the National Assembly will not participate in the first session of the autumn session of the parliament. Tigran Abrahamyan, the secretary of the "Pativ Unem” faction, informed about this in a conversation with Radar Armenia today.
According to his interpretation, the decision, which was made back in May, remains in force. "If at any stage, based on political or other situation, the decision is changed, we will properly inform the public about it."
To the question: Is the position of "Pativ Unem”  agreed with the other opposition faction "Hayastan” Abrahamyan said that on many issues, they do not agree on their positions but harmonize them.