Փետրվարի 16-ին Ռուսաստանը ներխուժելո՞ւ է Ուկրաինա
Ըստ Politico-ի տեղեկությունների՝ ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի վարչակազմը հակված է կարծելու, որ Ռուսաստանը ռազմական «ներխուժում» է իրականացնելու Ուկրաինա չորս օր անց՝ փետրվարի 16-ին, մինչդեռ Bloomberg-ի աղբյուրները հաղորդում են, որ «Ռուսաստանը հարձակվելու է Ուկրաինայի վրա» փետրվարի 15-ին։
Հիշեցնենք, հայտնի է դարձել, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հեռախոսազրույցներ է ունենալու Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի հետ։ ԱՄՆ-ն և դաշնակիցները երեկվանից հայտնում են, որ Ռուսաստանը ցանկացած պահի պատրաստ է հարձակվել Ուկրաինայի վրա, ինչպես նաև կոչ են արել իրենց և իրենց դաշնակից երկրների քաղաքացիներին ու դիվանագիտական անձնակազմերին լքել Ուկրաինայի տարածքը՝ անվտանգության նկատառումներից ելնելով։

Россия вторгнется в Украину 16 февраля
Как сообщает Politico, администрация президента США Джо Байдена склоняется к тому, что Россия начнет военное «вторжение» в Украину через четыре дня, 16 февраля, а источники Bloomberg сообщают, что «Россия нападет на Украину» 15 февраля.
Напомним, стало известно, что президент России Владимир Путин проведет телефонные переговоры с президентом Франции Эммануэлем Макроном и президентом США Джо Байденом. США и их союзники со вчерашнего дня заявляют, что Россия готова напасть на Украину в любой момент, поэтому призвали своих резидентов и дипломатов своих союзников покинуть Украину по соображениям безопасности.