«ԼՂ-ից բռնի տեղահանվածների համար սկսում ենք աջակցության ծրագիր». Նիկոլ Փաշինյան
«Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի և եղբայրների համար սկսում ենք բնակության ծախսերի աջակցության ծրագիր: Յուրաքանչյուր ընտանիքի բնակության ծախսերը հոգալու համար մեկ անձի հաշվով կտրամադրվի ամսական 40 հազար դրամ, գումարած ևս 10 հազար դրամ մեկ անձի հաշվով՝ կոմունալ բոլոր ծախսերի համար: Այս ծրագիրը կմեկնարկի հոկտեմբերի 1-ից և կգործի առնվազն 6 ամիս: Ծրագրի շահառու կլինեն բոլոր բռնի տեղահանվածները՝ անկախ տարիքից:
Բացառություն կլինեն այն ընտանիքները, որոնք ՀՀ-ում ունեն բնակարան, ինչպես նաև խնամքի հատուկ կենտրոններում գտնվող անձինք, որոնք չեն կարող բնակարան վարձել: Նախապես հայտարարված՝ յուրաքանչյուր բռնի տեղահանվածի 100 հազար միանվագ դրամների վճարումը կսկսվի հաջորդ շաբաթ:
Վաղը Հումանիտար կենտրոնի ժամը 12:00-ի եթերում մանրամասները կներկայացնի փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը: Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված մեր քույրերի և եղբայրների խնդիրները կշարունակեն գտնվել մեր շարունակական ուշադրության կենտրոնում»:

Премьер-министр РА Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook:
«Мы начинаем программу по поддержке расходов на проживание наших братьев и сестер, вынужденно перемещенных из Нагорного Карабаха. Каждая семья будет получать по 40 000 драмов в месяц на человека на покрытие расходов на проживание, плюс еще 10 000 драмов на человека на все коммунальные расходы. Эта программа начнется 1 октября и продлится не менее 6 месяцев. Пользу от программы получат все вынужденно перемещенные лица, независимо от возраста.
Исключение составят семьи, имеющие квартиру в РА, а также люди, находящиеся в спецприемниках и не имеющие возможности снять квартиру. Как сообщалось ранее, на следующей неделе начнется единовременная выплата по 100 тысяч драмов каждому вынужденному переселенцу.
Подробности о Гуманитарном центре завтра в 12:00 представит вице-премьер-министр Тигран Хачатрян. Проблемы наших братьев и сестер, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, и дальше будут находиться в центре нашего постоянного внимания».