ԱՀ նախագահականը մեկնաբանել է Ռուբեն Վարդանյանի՝ պետնախարար նշանակվելու լուրերը
Տևական ժամանակ է՝ լուրեր են շրջանառվում, որ Արցախ տեղափոխված Ռուբեն Վարդանյանը նշանակվելու է պետնախարար։ Մեկնաբանություն ստանալու համար Radar Armenia-ն գրավոր հարցում էր ուղարկել ԱՀ նախագահական։
Պատասխանում ասվում է, որ ս.թ. սեպտեմբերի 8-ին նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ռուբեն Վարդանյանին, ողջունել նրա՝ Արցախ տեղափոխվելու որոշումը, քննարկել համագործակցության հետ կապված հարցեր. «Համագործակցության ձևաչափի և ծրագրերի վերաբերյալ առաջիկայում հստակ տեղեկություններ կտրամադրվեն»։
Հիշեցնենք՝ սեպտեմբերի 1-ին ռուսաստանաբնակ գործարար Ռուբեն Վարդանյանը հայտարարեց ՌԴ քաղաքացիությունից հրաժարվելու և Արցախ տեղափոխվելու մասին։

The Presidency of the Republic of Armenia commented on the news of Ruben Vardanyan's appointment as Minister of State.
Rumors have been circulating for a long time that Ruben Vardanyan, who moved to Artsakh, will be appointed Minister of State. To get a comment, Radar Armenia sent a written request to the President of Armenia.
In the answer, it is said that on September 8, President Arayik Harutyunyan received Ruben Vardanyan, welcomed his decision to move to Artsakh, and discussed issues related to cooperation. "Clear information regarding the cooperation format and programs will be provided shortly."
On September 1, Russian-based businessman Ruben Vardanyan announced his renunciation of Russian citizenship and moving to Artsakh.