Ջոնի Դեփի նոր ֆիլմը կբացի Կաննի կինոփառատոնը
Հոլիվուդյան աշխարհահռչակ դերասան Ջոնի Դեփի առաջին ֆիլմը նախկին կնոջ՝ Էմբեր Հերդի դեմ զրպարտության դատավարությունից հետո ընտրվել է որպես հաջորդ ամիս Ֆրանսիայում կայանալիք Կաննի կինոփառատոնի բացման ֆիլմ։ Այդ մասին հայտարարել են կազմակերպիչները:
«Jeanne du Barry» ֆրանսալեզու ֆիլմում նկարահանվել է ռեժիսոր Մաիվեն Լե Բեսկոն՝ Ժաննա Բեկուի դերում, որը մի կին է, ով աղքատությունից դուրս է եկել ու մոտեցել Լյուդովիկոս XV թագավորի շրջապատին: Դեփը խաղում է թագավորի դերը ֆիլմում, որի համաշխարհային պրեմիերան տեղի կունենա մայիսի 16-ին՝ Կաննում։
«Կարիբյան ծովի ծովահենները» կինոնկարի դերասանը 2022 թվականի հունիսին ավարտված դատավարությունից հետո քիչ էր հանդես գալիս ֆիլմերում կամ հեռուստատեսությամբ:

Johnny Depp's new film will open the Cannes Film Festival
World-famous Hollywood actor Johnny Depp's first film since the defamation trial against his ex-wife Amber Heard has been chosen as the opening film of next month's Cannes Film Festival in France. The organizers announced this.
The French-language film "Jeanne du Barry" stars director Maiven Le Besco as Jeanne Becoux, a woman who rises from poverty to join the circle of King Louis XV. Depp plays the king in the film, which will have its world premiere on May 16 in Cannes.
The Pirates of the Caribbean actor has had a few film or television appearances since his trial ended in June 2022.