Վահան Քերոբյանը «Վերին Լարս» անցակետում հանդիպել է ՌԴ տնտեսական զարգացման նախարարի հետ
Այսօր «Վերին Լարս» անցակետում  տեղի է ունեցել ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի հանդիպումը Ռուսաստանի տնտեսական զարգացման նախարար Մաքսիմ Ռեշետնիկովի հետ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից, ակնկալվում է, որ վերակառուցումից հետո «Վերին Լարսի» անցակետային  թողունակությունն կմեծանա 6,4 անգամ՝ օրական դրանով կկարողանա անցնել ավելի քան 2,5 հազար ավտոտրանսպորտային միջոց՝ մինչև 3000-ը հասցնելու հնարավորությամբ։
Ներկայումս օրական բաց է թողնվում միջինը 800-1000 բեռնատար ավտոմեքենա` օրական 400 ավտոմոբիլային միջոցի ընդհանուր անձնագրային հնարավորության պայմաններում:

Ваан Керобян встретился с министром экономического развития РФ на КПП «Верхний Ларс
Министр экономики РА Ваан Керобян сегодня на контрольно-пропускном пункте Верхний Ларс встретился с министром экономического развития России Максимом Решетниковым.
По сообщению Министерства экономики РА, ожидается, что после реконструкции КПП Верхний Ларс увеличится в 6,4 раза, что позволит пропускать более 2,5 тысяч автомобилей в сутки, с возможностью увеличения до 3 тысяч.
В настоящее время ежедневно выпускается в среднем 800-1000 грузовиков, при общей пропускной мощности 400 автомобилей в сутки.