Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի ԱԳ նախարարին
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանին փետրվարի 9-ին նշվող ՀՀ և ԻԻՀ միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակի կապակցությամբ։
Իր ուղերձում նախարար Միրզոյանը, մասնավորապես, նշել է, որ հայ-իրանական հարաբերությունները նշանավորվում են փոխադարձ հարգանքի և բազմադարյա պատմության վրա խարսխված, տարբեր փորձությունների բարդ ու դժվարին ուղիներում կոփված սերտ և անխախտ համագործակցությամբ։
ՀՀ արտաքին գործերի նախարարը վստահություն է հայտնել, որ արդյունավետ փոխգործակցությամբ երկու երկրների բարեկամական հարաբերություններն առավել կամրապնդվեն՝ ի նպաստ երկու երկրների ժողովուրդների բարօրության և տարածաշրջանային հարատև խաղաղության։

Арарат Мирзоян направил поздравительное послание главе МИД Ирана
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян направил поздравительное послание Министру иностранных дел Исламской Республики Иран Хосейну Амиру Абдуллахяну по случаю 30-летия установления дипломатических отношений между Республикой Армения и Исламской Республикой Иран.
В своем послании министр Мирзоян, в частности, отметил, что армяно-иранские отношения отмечены тесным, неразрывным сотрудничеством, основанным на взаимном уважении, опирающемся на многовековую историю, закаленную трудным  путем различных испытаний.
Министр иностранных дел Республики Армения выразил уверенность, что дружеские отношения между двумя странами будут и далее укрепляться в пользу «прочного регионального» мира на благо народов двух стран.