Նախատեսում ենք երկու տարի հետո Երևանում չհիմնանորոգված մանկապարտեզ չունենալ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «25 րոպե Երևանի մասին» հաղորդման հյուրը Երևանի մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հայկ Միրզոյանն է:
Հաղորդման ընթացքում անդրադարձ է արվել մայրաքաղաքի մանկապարտեզների հիմնանորոգմանը, արված և արվելիք բարեփոխումներին, պոլիկլինիկաներում առկա խնդիրներին, դրանց լուծումներին և այլն։
Անդրադառնալով մանկապարտեզների խնդրին` Հայկ Միրզոյանն ասել է.
«Վերջին տարիների ընթացքում հիմնանորոգվել է 53 մանկապարտեզ, որոնցից 24-ը` վերջին տարվա ընթացքում, անհրաժեշտ գույքով կահավորվել են բոլոր սենյակները, ստեղծել ենք կրթադաստիարակչական միջավայր, որտեղ երեխաները կհաճախեն, և սրանով էլ կկարողանանք ապահովել աշխատող ծնողների աշխատաժամանակը։ 9500 երեխայի կրթադաստիարակչական միջավայր ենք բարելավել, հերթերը կրճատվել են 750 երեխայով։ Առաջիկա երկու տարում նախատեսում ենք հիմնանորոգել ևս 65 մանկապարտեզ, որի արդյունքում չվերանորոգված մանկապարտեզ քաղաքը չի ունենա»։

We plan to not have an unrenovated kindergarten in Yerevan in two years (VIDEO)
The guest of the program "25 Minutes About Yerevan" at the Radar Armenia booth is Hayk Mirzoyan, the chairman of the Yerevan Standing Committee on Culture, Education, and Social Affairs.
During the program, the overhaul of the capital's kindergartens, the reforms to be made, the problems in the polyclinics, their solutions, etc., were discussed.
Referring to the issue of kindergartens, Hayk Mirzoyan said.
"In recent years, 53 kindergartens have been thoroughly renovated, 24 of them, in the last year, all the rooms have been furnished with the necessary equipment, we have created an educational environment where children will attend, and with this, we will be able to ensure the working hours of working parents. We have improved the educational environment of 9500 children, and 750 children have reduced queues. In the next two years, we plan to overhaul another 65 kindergartens, as a result of which the city will not have an unrepaired kindergarten."