Վերջին մեկ տարում Երևանում անտառներն ավելացել են մոտ 35 հեկտարով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Radar Armenia-ի տաղավարում «25 րոպե Երևանի մասին» հաղորդման հյուրը «Կանաչապատում և շրջակա միջավայրի պահպանություն» ՀՈԱԿ-ի տնօրեն Արմեն Բեգոյանն է։
Հաղորդման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել համայնքային հիմնարկի կատարած ու կատարելիք աշխատանքներին՝ բնաբաժակների դատարկությանը, նոր ծառերով դրանց փոխարինմանը, ծառահատումներին, քաղաքում առկա ծաղկանոցներին և դրանց շուրջ ծագած աղմուկին։
Բանախոսը համամիտ չէ այն պնդմանը, թե Երևանում շինարարական խիտ աշխատանքների պատճառով կանաչ տարածքները պակասել են.
«Թույլ տվեք միայն անտառների մասով ասել՝ Երևանում վերջին մեկ տարում անտառներն ավելացել են մոտ 35 հեկտարով։ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից հարյուրավոր բակեր են բարեկարգվում, որից հետո, անհրաժեշտության դեպքում, տարածքը կանաչապատվում է։ Ի դեպ, քաղաքում մեծ թափ ստացած շինարարական աշխատանքների առումով կա որոշում, ըստ որի`շինարարական թույլտվություններն արդեն տրվում են այն սկզբունքով, որ կառուցապատողն իր տարածքի 40-50%-ը տրամադրի շինություններին, իսկ մնացած տարածքում պարտադիր իրականացվի կանաչապատում»։

Forests in Yerevan have increased by about 35 hectares in the last year (VIDEO)
The guest of the "25 Minutes About Yerevan" program at the Radar Armenia booth is Armen Begoyan, director of "Greening and Environmental Protection" CNCO.
In the course of the program, reference was made to the works done and to be done by the community institution: the emptiness of the plots, their replacement with new trees, tree felling, the existing flower gardens in the city, and the noise that arose around them.
The speaker disagrees with the statement that green areas have decreased due to heavy construction work in Yerevan.
"Let me just say about the forests: the forests in Yerevan have increased by about 35 hectares in the last one year. Hundreds of yards are improved by Yerevan Municipality, after which, if necessary, the area is landscaped. By the way, in terms of the construction works that have gained a lot of momentum in the city, there is a decision according to which construction permits are already issued on the principle that the developer allocates 40-50% of his area to buildings, and the rest of the area must be landscaped."