«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը որոշել է ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցով չդիմել ՍԴ
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը որոշել է «Հայաստան» խմբակցության 22 պատգամավորների լիազորությունները դադարեցնելու համար չդիմել Սահմանադրական դատարան, ԱԺ խորհրդի նիստից հետո հայտարարել է ՔՊ խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Ավելի վաղ ԱԺ խորհուրդը որոշել էր հետաձգել այս հարցով քննարկումը, քանի որ ընդդիմադիր պատգամավորները չէին մասնակցում նիստին։ Իսկ ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համաձայն նման դեպքում հարցի քննարկումը հետաձգվում է մեկ շաբաով։ Կոնջորյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ ամեն դեպքում իրենք որոշել են չդիմել ՍԴ. «Որոշել ենք չդիմել ՍԴ և հնարավորություն տանք, որպեսզի այն քաղաքացիները, որոնք իրենց ձայնը տվել են ընդդիմությանը, ներկայացված լինեն Ազգային ժողովում։ Սա մեր քաղաքացիների քվեի նկատմամբ մեր հարգանքի նշանն է։ Պետք է ընդդիմությանը հնարավորություն տանք գալ խորհրդարան և աշխատել, քանի որ սխալ է պարազիտանալ հարկատուների վրա»։

Фракция «Гражданский договор» приняла решение не обращаться в КС по вопросу о лишении депутатов оппозиции мандатов.
Фракция НС "Гражданский договор" приняла решение не обращаться в Конституционный суд с просьбой о прекращении полномочий 22 депутатов фракции "Армения", заявил после заседания НС глава фракции ГД Айк Конджорян.
Ранее НС приняло решение отложить обсуждение этого вопроса, так как в заседании не участвовали депутаты от оппозиции. А согласно Закону о регламенте НС, в таком случае обсуждение вопроса откладывается на одну неделю. В беседе с журналистами Конджорян упомянул, что в любом случае они решили не обращаться в Верховный суд. «Мы решили не обращаться в КС и дать возможность тем гражданам, которые проголосовали за оппозицию, быть представленными в Национальном собрании. Это знак нашего уважения к голосу наших граждан. Мы должны дать оппозиции возможность прийти в парламент и работать, потому что неправильно паразитировать на налогоплательщиках».