«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցի քննարկումը հետաձգվել է
ԱԺ խորհրդում հետաձգվել է «Հայաստան» խմբակցության 22 պատգամավորի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու հարցի քննարկումը։ Radar Armenia-ն տեղեկացավ, որ պատճառն ընդդիմադիր պատգամավորների՝ ԱԺ խորհրդի նիստին չներկայանալն է։
Իսկ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 156-րդ հոդվածի 5-րդ մասի համաձայն՝ «Պատգամավորի բացակայության դեպքում հարցի քննարկումը հետաձգվում է մեկ շաբաթով և վերսկսվում է սահմանված ժամկետը լրանալու օրվան հաջորդող օրը հրավիրված Խորհրդի նիստում՝ անկախ նրա ներկայությունից»:

Обсуждение вопроса о лишении депутатов фракции "Армения" мандатов отложено
В Совете Национального Собрания отложено обсуждение вопроса обращения в Конституционный суд о прекращении полномочий 22 депутатов фракции "Армения". Radar Armenia узнал, что причиной является неявка депутатов от оппозиции на сессию Национального Собрания.
А в соответствии со статьей 156 части 5 Конституционного закона «Регламента Национального Собрания» «В случае отсутствия депутата рассмотрение вопроса откладывается на одну неделю и возобновляется на заседании Совета, созываемом на день, следующий за истечением указанного срока, независимо от его присутствия».