Ընդդիմադիր խմբակցության ներսում քննարկումները բուռն են անցել. «Ժողովուրդ»
«ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է, որ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության ներսում հանրապետության նախագահի թեկնածու առաջադրել-չառաջադրելու հարցի քննարկումը բավականին բուռն է անցել:
«ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ խմբակցության պատգամավորների մի մասը պնդել է՝ թեկնածու պետք է առաջադրել նախեւառաջ քննադատությունից խուսափելու ու չթիրախավորվելու համար, թե ընդդիմադիրները, սեփական թեկնածու չառաջադրելով, լեգիտիմացնում են իշխանության թեկնածուին:
Հարցի քննարկումից հետո ընդդիմադիր խմբակցության պատգամավորների մեծ մասը, այնուամենայնիվ, չի հաշտվում թեկնածու չառաջադրելու որոշման հետ՝ համարելով, որ թեկնածու չառաջադրելու բոյկոտն անհիմն ու անտրամաբանական է:

В оппозиционной фракции разгорелась бурная дискуссия - Газета "Жоговурд"
Газета "Жоговурд" пишет, что дискуссия о выдвижении кандидата в президенты во фракции "Армения" в Национальном Собрании была достаточно бурной.
По сообщению газеты "Жоховурд", некоторые депутаты фракции настаивали на том, что кандидат от оппозиции все-же должен быть выдвинут, в первую очередь, чтобы избежать критики и не стать мишенью в том контексте, что оппозиция легитимизирует кандидата от власти, не выдвигая собственного кандидата.
Однако после обсуждения вопроса большинство депутатов оппозиционной фракции не смирились с решением не выдвигать кандидата, считая бойкот кандидата необоснованным и нелогичным.