Վարդան Ղուկասյանը Հայկ Մարությանին 10 օր ժամանակ է տվել
«Հանրային ձայն» կուսակցության ղեկավար Վարդան Ղուկասյանն արձագանքել է Հայկ Մարությանի հայտարարությանը, որով վերջինս առաջարկում էր բոյկոտել Երևանի ավագանու առաջին նիստը և նոր ընտրությունների անցկացման հիմքեր ստեղծել։
«Հայկ Մարությանը եթե ժամանակին համաձայնվեր այդ մի վարչությունը մեզ տար, համաձայնության կգայինք, և այս իրավիճակը չէր ստեղծվի»,- ասել է Ղուկասյանը՝ հավելելով,- ««Հանրային ձայնը» կարող է բոյկոտել և չգնալ և լինի երկրորդ փուլ, եթե Թևանյանը, դու հրապարակայնորեն իմ հետ կնքում եք պայմանագիր, որ ես քեզ ընտրում եմ քաղաքապետ և յուրաքանչյուր երրորդ թաղապետն իմն է։ Մի թաղապետ իմն է, մի թաղապետ քոնն է, մի թաղապետ Թևանյան Անդոյինն է։ Ուզում ես դառնալ քաղաքապետ, նստի ինձ հետ ստորագրի։ Մերոնք կբոյկոտեն՝ չեն գա։ Յուրաքնչյուր երրորդն իմն է»։
Ղուկասյանն ասել է, որ Մարությանն ունի 10 օր ժամանակ. «Կգաս, կնստես մեկ երրորդը կտաս ինձ, կբոյկոտեմ»։

Вардан Гукасян дал Айку Марутяну 10 дней
Руководитель партии "Общественный голос" Вардан Гукасян отреагировал на заявление Айка Марутяна, которым последний предложил бойкотировать первое заседание Совета старейшин Еревана и создать почву для проведения новых выборов.
"Если бы Айк Марутян вовремя согласился передать нам это ведомство, мы бы пришли к соглашению и такой ситуации не возникло бы", - сказал Гукасян, добавив, что "" Общественный голос" может бойкотировать и не идти, и будет второй тур, если Теванян, ты публично подписываешь со мной договор, что я выбираю тебя мэром и каждый третий глава района - мой. Один глава района мой, один глава района ваш, один глава района Теваняна Андо. Если хочешь стать мэром, сядь и подпиши со мной. Наши будут бойкотировать, они не придут. Каждый третий мой».
Гукасян сообщил, что у Марутяна есть 10 дней. « Если ты придешь, сядешь и дашь мне треть, я буду бойкотировать».