«Մայր Հայաստան» դաշինքը կոնսենսուսի բացակայության պայմաններում առաջարկում է Երևանի ավագանու նոր ընտրություններ
«Մայր Հայաստան» դաշինքը հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
««Մայր Հայաստան» դաշինքը, լիարժեքորեն հանձնառու լինելով իր հայտարարած սկզբունքներին, մասնավորապես՝ հասնելու ամբողջական իշխանափոխության և նոր ազգային իշխանությունների ձևավորման, որի համար Երևանի ավագանու ընտրությունները դիտարկվում են որպես մեկնարկային քայլ, ինչի համար ստացել է մեր համաքաղաքացիների անգնահատելի վստահությունը, գտնում է, որ ոչ իշխանական դաշտում կոնսենսուսը միակ պայմանն է, որի պարագայում հնարավոր է հասնել «Քաղաքացիական պայմանագրի» իշխանազրկմանը։
Հաշվի առնելով այս առումով մեր հանրության հետ ազնվորեն գործելու անհրաժեշտությունը՝ կոչ ենք անում ավագանու ընտրությունների արդյունքում ընդդիմադիր հռչակված կուսակցություններին հանդես գալու աներկբա հայտարարություններով և դիրոքորոշումներով, որոնք տարաբնույթ մեկնաբանությունների տեղիք չեն տա և հնարավորություն կընձեռեն միասնական ջանքերով բացառելու գործող իշխանության վերարտադրումը։
Կոնսենսուսի բացակայության պարագայում՝ նիստին չներկայանալու և քվորում չապահովելու միջոցով Երևանի ավագանու նոր ընտրությունների անցկացումը կմնա միակ լուծումը ստեղծված իրավիճակում»։

In the absence of consensus, the "Mayr Armenia" alliance proposes new elections to the Yerevan Council of Elders
"Mayr Hayastan" alliance issued a statement, which, in particular, reads:
"Mayr Armenia" bloc, fully committed to its declared principles, namely to achieve a complete change of power and the formation of new national authorities, for which the elections of the Yerevan Council of Elders are considered as a starting step, for which it has received the invaluable trust of our fellow citizens, believes that no Consensus in the political field is the only condition under which it is possible to achieve the deprivation of the power of the "Political Treaty."
Taking into account the need to act honestly with our public in this regard, we call on the parties declared oppositional as a result of the elections to the Council of Elders to come up with unequivocal statements and resolutions that will not give rise to different interpretations and will provide an opportunity to prevent the reproduction of the existing government with joint efforts.
In the absence of consensus, holding new elections to the Yerevan Council of Elders by not appearing at the session and not securing a quorum will be the only solution to the current situation."