Երևանի բոլոր ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներում տեղի կունենա վերահաշավարկի վիճակահանություն
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտնում է, որ այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 11։00-ին, Երևանի բոլոր 10 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովներում տեղի կունենա պարտադիր վերահաշավարկի վիճակահանությունը։ Հիշեցնում ենք, որ ԸԸՀ նիստերը հեռարձակվում են ԿԸՀ կայքում։  Միևնույն ժամանակ նույն նիստում ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժողովները կանրադառնան վերահաշվարկի դիմումներին։
Ընտրական օրենսգրքի 50-րդ հոդվածի 1․1 մասի համաձայն, բոլոր ընտրատարածքաներում տեղի կունենա առնվազն երեք տեղամասի արդյունքների պարտադիր վիճակահանություն։
Ընտրական օրենսգրքի 50-րդ հոդվածի համաձայն, վերահաշվարկի աշխատանքները կսկսվեն այսօր՝ սեպտեմբերի 19-ին, ժամը 14։00-ին և կավարտվեն սեպտեմբերի 22-ին ժամը 14։00-ին։
Վերահաշվարկի աշխատանքներին կարող են ներկա լինել յուրաքանչյուր կուսակցությունից մեկական վստահված անձ և թեկնածու, ինչպես նաև դիտորդական առաքելության և ԶԼՄ ներկայացուցիչներ։ Վերահաշվարկի աշխատանքները ևս կհեռարձակվեն ԿԸՀ կայքում։

A recalculation lottery will take place in all electoral commissions of Yerevan
The Central Electoral Commission informs that today, September 19, at 11:00 a.m., the lottery for the mandatory recount will take place in all 10 electoral district electoral commissions of Yerevan. We remind you that the CEC sessions are broadcast on the CEC website. At the same time, electoral district election commissions will consider the recount applications in the same session.
According to Part 1.1 of Article 50 of the Election Code, there will be a mandatory draw of the results of at least three precincts in all constituencies.
According to Article 50 of the Electoral Code, recounting will begin today, September 19, at 14:00 and end on September 22 at 14:00.
One proxy and candidate from each party and representatives of the observation mission and mass media can be present at the recount. The recalculation work will also be broadcast on the CEC website.