«Եթե վարչական ռեսուրս կիրառեինք, ժամը 11 դրությամբ 5.78 տոկոսի փոխարեն 12 տոկոս չէինք ունենա՞». Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը լրագրողների հետ զրույցում անդրադարձել է վարչական ռեսուրսի կիրառման հարցին։
Նա խորհուրդ է տվել նայել 2017թ. ընտրությունների մասնակցության ցուցանիշները և համեմատել այսօրվա հետ. «Եթե մենք վարչական ռեսուրս կիրառեինք, ձեր կարծիքով, ժամը 11 դրությամբ 5.78 տոկոսի փոխարեն 12 տոկոս չէինք ունենա՞։ Իհարկե, կունենայինք։ Բայց այդ ժամանակները վաղուց անցել են»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ժողովուրդն էլ է հոգնել հին թեզերը լսելուց։

"Если бы мы использовали административный ресурс, разве у нас не было бы 12 процентов вместо 5,78 процента на 11 часов?" Авинян
Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян в беседе с журналистами затронул вопрос использования административного ресурса.
Он посоветовал посмотреть на показатели участия в выборах 2017 года и сравнить с сегодняшним днем. "Если бы мы использовали административный ресурс, по-вашему, у нас не было бы 12 процентов вместо 5,78 процента на 11 часов?" Конечно, мы бы это сделали. Но те времена давно прошли", - сказал он, добавив, что народ тоже устал слышать старые тезисы.