Երևանի ընտրություններին մասնակցելու իրավունք ունի ՌԴ 11890, Հնդկաստանի 89 քաղաքացի
ՆԳՆ միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Արմեն Ղազարյանն այսօր Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում անդրադարձել է ընտրական գործընթացներում Ծառայության գործառույթներին առնչվող մի շարք հարցերի։
Նա տեղեկացրել է, որ ընտրելու իրավունք ունեցող օտարերկրացիների թվին՝ 14 653 մարդ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության 11 890 քաղաքացի, Հնդկաստանի 89 քաղաքացի։
Նրա խոսքով, ոստիկանության հետ համագործակցության արդյունքում ընտրացուցակներում հայտնաբերվել է 381 անճշտություն, որից 225-ը մահացած անձանց տվյալներ են եղել։ Դրանք  հանվել են ընտրացուցակներից։

Начальник Службы миграции и гражданства МВД Армен Казарян в ходе состоявшейся сегодня в Центральной избирательной комиссии пресс-конференции затронул ряд вопросов, связанных с функциями службы в избирательных процессах.
Он сообщил, что количество иностранцев, имеющих право голоса, составляет 14 653 человека, в том числе 11 890 граждан Российской Федерации, 89 граждан Индии.
По его словам, в результате сотрудничества с полицией в списках избирателей обнаружена 381 неточность, из них 225 - данные умерших лиц. Их исключили из списков избирателей.