«Վստահում եմ ՀՀ ժողովրդին, երևանցիներին և այն գիտակցությանը, որն ունի մեր ժողովուրդը». Ալեն Սիմոնյան
«Վստահում եմ ՀՀ ժողովրդին,  երևանցիներին և այն գիտակցությանը, որն ունի մեր ժողովուրդը». Ալեն Սիմոնյան
«ՀՀ ժողովուրդն է հայտնում անվտանգության և կատարված աշխատանի վերաբերյալ իր կարծիքն ազատ և անկախ ընտրություններով, որը նույնպես մեր կողմից է ներդրված ՀՀ իրականության մեջ»,- այսօր քվեարկելուց հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ անդրադառնալով Երևանի ավագանու ընտրություններին։
Հարցին՝ եթե քաղաքացիներն իշխող կուսակցությանը «50+ ձայն» չտան անվատանգային խնդիրներն արդյո՞ք ավելի շատ կլինեն, Ալեն Սիմոնյանն ասել է. «Ավելի դժվար կլինի»։
«Ես վստահում եմ ՀՀ ժողովրդին, վստահում եմ երևանցիներին, ես վստահում եմ այն գիտակցությանը, որն ունի մեր ժողովուրդը, որովհետև հինգ տարիների ընթացքում միլիոնավոր դոլարներ են ծախսվել, սունկի պես աճել են լրատվամիջոցներ և այդ լրատվամիջոցների միակ նպատակը եղել է Հայաստանի իշխանություններին վարկաբեկելը»,- նշել է Սիմոնյանը և արձանագրել՝ դա չի ստացվելու։

"I trust the people of Armenia, the people of Yerevan and the consciousness that our people have." Alain Simonyan
"The people of Armenia express their opinion on security and the work done through free and independent elections, which are also introduced by us into the reality of Armenia," RA NA Speaker Alen Simonyan said in a briefing with journalists after voting today, referring to the elections of the Yerevan Council of Elders.
Alen Simonyan said to the question: if the citizens do not give "50+ votes" to the ruling party, will there be more dangerous problems? "It will be more difficult."
"I trust the people of Armenia, I trust the people of Yerevan, I trust the awareness that our people have, because over the past five years, millions of dollars have been spent, the media have grown like mushrooms, and the sole purpose of these media was to discredit the authorities of Armenia," he said. said Simonyan and noted that it will not work.