«Որոշ ուժեր արտաքին ազդեցության տակ են մասնակցում այս ընտրություններին»․ Տիգրան Ավինյան
Երևանին պետք է քաղաքապետ, ով իր թիմի հետ ունակ կլինի լուծել տասնամյակներով չլուծված խնդիրները և անել դա արագ։ Երևանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական բանավեճի ժամանակ հայտարարել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը։
«Միայն այս վերջին տարում հիմնանորոգել ենք 24 մանկապարտեզ, 15 այգի, 200 բակ։ Նախորդ տարվա սեպտեմբերի 27-ից սկսել ենք իրականացնել 4-րդ կարգի վթարային շենքերի վերակառուցման ծրագիրը (Արզումանյան, Արցախի փողոցներ)։ Ունենք հստակ ծրագիր, հաջորդ փուլում անցնելու ենք 3-րդ կարգի վթարային շենքերին»,- նշել է Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ Երևանի գլխավոր հատակագիծ ստանալու համար աշխատում են ինստիտուտների հետ, որոնք այս ճանապարհն անցել են տարբեր ետխորհրդային քաղաքների հետ․ «Դա լինելու է օնլայն քարտեզի վրա հստակ ռազմավարություն։ Աշխատանքը կարողանալու ենք իրականացնել 3.5 տարվա ընթացքում»։
Երևանի փոխքաղաքապետն ընդգծել է, որ պատասխանատվությունից երբեք ու որևէ տեղ չի խուսափել. երբ եղել է ավագանի, փոխվարչապետ, փոխքաղաքապետ և չի խուսափի, երբ լինի քաղաքապետ։
Ավինյանը նաև տեղեկացրել է, որ բոլոր խոշոր կառուցապատողներին պարտադրել են դնել փոշեորսիչ սարքեր։
«2015-16թթ. հետո առաջին անգամ սանմաքրման աշխատակիցներն աշխատում են նաև բակերում։ 2027թ. կոնսերվացնելու ենք Էրեբունու աղբավայրը։ Կառուցելու ենք աղբավերամշակման գործարան»,- նշել է նա։
Տիգրան Ավինյանը կարևորել է Թբիլիսյան-Եղվարդի խճուղի կամրջի կառուցումը, Կրկեսի ու Կինո հայրենիքի անցումները և 4 ավտոկայանատեղիները` Երևանի փոքր կենտրոն մտնող։
«Նույնիսկ բարձրաձայնելու կարիք չկա, որ որոշ ուժեր արտաքին ազդեցության տակ են մասնակցում այս ընտրություններին, քանի որ երևանցիները շատ լավ գիտեն, թե ով ինչի համար և ինչ է անում այստեղ»,- նշել է նա։

"Some forces are participating in these elections under external influence." Tigran Avinyan
15 September, 0:27Yerevan needs a mayor who, together with his team, will be able to solve decades-old problems and do it quickly. Tigran Avinyan, the mayoral candidate of the "Civil Contract" party, announced his candidacy during the pre-election debate of the Yerevan Council of Elders elections.
"Only this last year have we overhauled 24 kindergartens, 15 gardens, and 200 yards. On September 27 of the previous year, we started implementing the reconstruction program of the 4th class emergency buildings (Arzumanyan and Artsakh streets). We have a clear plan; we will move to the 3rd-class emergency buildings in the next phase," Avinyan noted.
According to him, to get a master plan for Yerevan, they are working with institutes that have taken this path with various post-Soviet cities. "It will be a clear strategy on the online map. We will be able to complete the work within 3.5 years."
The deputy mayor of Yerevan emphasized that he has never avoided responsibility anywhere. He was on the council of elders, deputy prime minister, and deputy mayor and will not prevent it when he becomes mayor.
Avinyan also noted that all large developers were forced to install dust collectors.
"For the first time since 2015-16, sanitation workers are also working in yards. In 2027, we will preserve the Erebuni landfill. We will build a waste processing plant," he said.
Tigran Avinyan emphasized the construction of the bridge of the Tbilisi-Yeghvar highway, the crossings of Circus and Kino homeland, and 4 parking lots entering the small center of Yerevan.
"There is no need to mention that some forces are participating in these elections under external influence because the people of Yerevan know very well who is doing what and for what," he said.