«Առաջարկում ենք ընտրել արևմուտքի ճանապարհը»․ Արտակ Զեյնալյան
Մեզ անհրաժեշտ է աշխարհաքաղաքական հստակ փոփոխություն։ Առաջարկում ենք ընտրել արևմուտքի ճանապարհը։ Այս մասին Երևանի ավագանու ընտրությունների նախընտրական բանավեճի ժամանակ հայտարարել է «Հանրապետություն» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանը։
«Այն ուժերի հետ, որոնք Հայաստանը տանում են ՌԴ-ում գուբեռնյաների կարգավիճակի, համագործակցություն չունենք»,- նշել է նա։
Զեյնալյանը հիշեցրել է, որ Երևանում ցանկացած ընդդիմադիր քաղաքական ուժ, որը կզբաղեցնի կառավարման ղեկը, մինչև 2026թ․ համագործակցելու է կառավարության և ԱԺ-ի հետ։
«Այն ամենը, ինչ-որ այստեղ հնչեցվում է՝ հեղափոխության և իշխանափոխության հետ կապված, հակասում է օրենքին»,- նշել է նա։

"We suggest choosing the road to the west." Artak Zeinalyan
We need an apparent geopolitical change. We recommend choosing the road to the west. Artak Zeynalyan, the mayoral candidate of the "Republic" party, announced this during the pre-election debate of the Yerevan Council of Elders elections.
"We have no cooperation with the forces that are taking Armenia to the status of a gubernia in the Russian Federation," he said.
Zeynalyan announced that any opposition political force in Yerevan will occupy the steering wheel until 2026. will cooperate with the government and the National Assembly.
"Everything that is being said here, related to the revolution and the change of power, is against the law," he said.