Ուրբաթ, 22 Սեպտեմբերի 2023
«Միակ քաղաքական ուժն ենք, որ Երևանի բոլոր 12 վարչական շրջաններում ամենօրյա ռեժիմով ակտիվ քարոզարշավ ենք իրականացրել». լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարել է ՔՊ նախընտրական շտաբի պետ Արմեն Փամբուխչյանը։
Փամբուխչյանը վստահ է, որ իրենց հաղթանակի հավանականությունը մեծ է։ Նա հիշեցրել է, որ այսօր երեկոյան տեղի կունենա քաղաքապետի թեկնածուների նախընտրական բանավեճը, որին կմասնակցի նաև Տ․ Ավինյանը։
Անդրադառնալով քարոզարշավին Տիգրան Ավինյանի բացակայությանը՝ նա հայտնել է, որ թեկնածուն առողջական փոքր խնդիրներ ունի. «Որպեսզի հարցեր չառաջանան, նշեմ, որ Տիգրան Ավինյանը մի փոքր առողջական խնդիրներ ունի, ուստի այսօր մնացել է տանը, որպեսզի ապաքինվի։ Վստահ եմ, որ ժամը 22.00-ին ներկա կգտնվի դեբատին»։
Փամբուխչյանը նաև հրավիրել է երևանցիներին վաղը կայանալիք հանրահավաքին։ Նշենք, որ այսօր ՔՊ ավագանու թեկնածուները շարունակել են նախընտրական քարոզարշավը Երևանի կենտրոնում։

"We estimate the probability of victory to be high." Pambukhchian
"We are the only political force that carried out an active campaign in all 12 administrative districts of Yerevan daily." Armen Pambukhchyan, head of the pre-election headquarters of the KP, announced in a briefing with journalists.
Pambukhchyan is sure that the probability of their victory is high. He reminded that the pre-election debate of the mayoral candidates will take place tonight, in which T. Avinyan will also participate.
Referring to Tigran Avinyan's absence from the campaign, he said the candidate has minor health problems, "So that no questions arise, I should mention that Tigran Avinyan has some health problems, so he stayed home today to recover. I am sure he will be at the debate at 10:00 p.m."
Pambukhchyan also invited the people of Yerevan to tomorrow's rally. It should be noted that today, the KP Council of Elders candidates continued their pre-election campaign in the center of Yerevan.