Տիգրան Ավինյանը հանրահավաքի ուղևորվել է ավտոբուսով
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում Կիևյան փողոցում ուշադրություն է դարձրել շինարարություն իրականացնելիս փոշեորսիչ ցանցերի տեղադրման խնդրին։ Նա նշել է, որ դրանք չպետք է ձևական բնույթ կրեն, այլ շինհրապարակները պետք է կահավորվեն պատշաճ։ Նա նշել է, որ ստուգումներ արդեն արվում են, եղել են տուգանվողներ։
Ավինյանը տեղեկացրել է, որ խախտման համար առաջին անգամ տուգանքը 150 հազար դրամ է, երկրորդ անգամվանից սկսած՝ 250 հազար դրամ. «Բայց դրական է, որ կահավորման պրոցեսը սկսել են»,- նշել է նա։
Այնուհետև Տիգրան Ավինյանը մի խումբ աջակիցների հետ նստել է ավտոբուս և ուղևորվել հանրահավաքի անցկացման վայր։

Тигран Авинян поехал на митинг на автобусе
Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян в рамках предвыборной кампании уделил внимание вопросу установки пылеулавливающих сеток во время строительства на улице Киевяна. Он отметил, что они не должны носить формальный характер, а строительные площадки должны быть соответствующим образом обустроены. Он отметил, что уже проводятся проверки, были штрафы.
Авинян сообщил, что штраф за первое нарушение составляет 150 000 драмов, а за второе - 250 000 драмов. «Однако позитивно то, что процесс оснащения уже начат », - сказал он.