«Մենք վարչական ռեսուրսի կիրառման կարիք չունենք». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է նախընտրական հանդիպումներին վարչական ռեսուրսի չարաշահման մասին հայտարարություններին․
«Վարչական ռեսուրսի բոլոր տեսակի չարաշահումներին մենք վատ ենք վերաբերում և կոչ ենք անում՝ եթե որևէ մեկին որևէ սպառնալիք, պարտադրանք կամ այլ վերաբերմունքով որևէ տեղ կհրավիրեն, թող իմանան՝ մենք այդ արժեքներին դեմ ենք։ 2018թ. հեղափոխության արժեքները դրանք մերժում են։ Անկեղծ ասած՝ մենք դրա կարիքն էլ չունենք։ Հետևապես, եթե կուզեն՝ թող դիմեն մեզ, եթե կուզեն՝ ոստիկանություն, դիմեն ինձ՝ թեկուզ անանուն, և ես խոստանում եմ անձամբ պատժել մարդուն, որ նման բան է արել»,- ասել է Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ վարչական ռեսուրսի կիրառման նպատակը մեկն է եղել՝ լեգիտիմացնել հետագայում կեղծվելիք, ընտրակաշառքով կազմակերպվող ընտրությունները. «Քանի որ մենք նման պրոցեսների էջն առհասարակ փակել ենք մեր կյանքից, Հայաստանի պատմությունից, հետևաբար, նման բանի կարիք չունենք։ Մեզ հետ շրջում եք, տեսնում՝ ինչպես են մեզ դիմավորում մարդիկ։ Այո, բացասականն էլ կա, ոչ բոլորն են դրական արձագանքում, խնդրում եմ տեսնել՝ քանի հոգի է դրական, քանիսը բացասական արձանագրում։
Ու վերջապես, երբ ասում ենք, որ Երևանում հիմնանորոգում ենք պոլիկլինիկաներ, սպորտդպրոցներ, հիմնանորոգում ենք տասնյակ մանկապարտեզներ, էդ մարդիկ էնտեղ աշխատում են։ Երբ ասում ենք՝ մանկապարտեզներում բոլորի աշխատավարձը վերանայում ենք, այդ մարդկանց շրջանակում այդ հիմնանորոգումները, բարեփոխումները հաշվի առնելով՝ մեր աջակիցները կա՞ն, թե՞ չկան»։

Кандидат в мэры Еревана от ГД Тигран Авинян сослался на заявления о злоупотреблениях административным ресурсом на предвыборных собраниях.
«Мы плохо относимся ко всякого рода злоупотреблениям административным ресурсом и призываем всех, кого приглашают куда-либо угрожая или принуждая пусть знают, что мы против этих ценностей, они отвергают ценности революции 2018 года. Честно говоря, нам это даже не нужно. Поэтому, если они хотят, они могут обратиться к нам, если хотят, в полицию, они могут связаться со мной, пусть даже анонимно, и я обещаю лично наказать человека, который сделал такое", - сказал Авинян .
По его словам, целью использования административного ресурса была легитимизация выборов, которые впоследствии были сфальсифицированы и организованы с помощью избирательных взяток. «Поскольку мы вообще закрыли страницу подобных процессов из нашей жизни, из истории Армении, следовательно, нам такое не нужно. Вы шагаете с нами, видите, как нас приветствуют люди. Да, есть и негатив, не все реагируют положительно, но посмотрите, сколько людей относятся к нам положительно, а сколько отрицательно.
И наконец, когда мы говорим, что в Ереване мы ремонтируем поликлиники, спортивные школы, ремонтируем десятки детских садов, эти же люди там работают. Когда мы говорим, что пересматриваем зарплаты в детских садах, как думаете будут ли сторонники этого или нет?"