Վերջին մեկ տարում Երևան քաղաքում տնկվել է 35 հեկտար անտառ։ Այս մասին այսօր Արաբկիր վարչական շրջանում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Երևանի փոխքաղաքապետ, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը՝ նշելով, որ ջրի խնդիր չունեն, բայց ունեն ոռոգման ցանցերը կահավորելու խնդիր, որը կկարգավորվի։
Խոսելով քաղաքի մասին՝ Տիգրան Ավինյանն ասաց․ «Երևանը տասնամյակներով լավ բաներ է մեզ տվել, իսկ մենք քաղաքին լավ չենք նայել»։
Խոսելով մանկապարտեզների կառուցման ու վերակառուման մասին՝ փոխքաղաքապետը նկատեց՝ ամեն ինչ սկսվում է մանկապարտեզից, դպրոցից, քանի որ գալիք սերունդն ավելի ուժեղ է ու պիտի լավագույն դպրոցներում ու բուհերում սովորի։
Անկրադառնալով տեպտեմբերի 17-ի ընտրություններին՝ Տիգրան Ավինյանը նկատեց, որ այդ ընտրությունից է կախված՝ արդյոք ցանկանո՞ւմ են Երևանը շարունակաբար զարգացող տեսնել, ապա հորդորեց մասնակցել և ձայն տալ համար 2-ին։

In the last year, 35 hectares of forest were planted in Yerevan
In the last year, 35 hectares of forest were planted in Yerevan. Tigran Avinyan, deputy mayor of Yerevan and candidate for mayor of Yerevan, said this today during a meeting with residents in Arabkir administrative district, noting that they do not have a water problem. Still, they have a problem furnishing irrigation networks, which will be settled.
Speaking about the city, Tigran Avinyan said: "Yerevan has given us good things for decades, but we have not looked at the city well."
Speaking about the construction and reconstruction of kindergartens, the deputy mayor noted that everything starts at the kindergarten and the school because the next generation is more robust and will study in the best schools and universities.
Referring to the elections of September 17, Tigran Avinyan noted that it depends on whether they want to see Yerevan continuously develop. He urged them to participate and vote for number 2.