«Տրանսպորտ․ ի՞նչ ենք արել և ի՞նչ ենք անելու»․ Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ ներկայացնելով, թե տրանսպորտի բարեկարգման հետ կապված ինչ աշխատանքներ են կատարվել և դեռ ինչ աշխատանքներ են կատարվելու։
«Ի՞նչ ենք արել՝ այս պահին արդեն իսկ ձեռք ենք բերել 578 ավտոբուս և 15 տրոլեյբուս, ամբողջությամբ փոխարինել ենք Մետրոպոլիտենի օդափոխության համակարգը, մեկնարկել է միասնական տոմսային համակարգի պիլոտային ծրագիրը։
Ի՞նչ ենք անելու՝ 2028թ․ ավարտին ենք հասցնելու Աջափնյակի մետրոյի կայարանի կառուցումը, 2026թ․ ավարտին ենք հասցնելու «Սուրմալու»-ի կայարանի կառուցումը, 2027թ․ ունենալու ենք դեպի Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջան տանող մետրոյի կայարանի կառուցման նախագիծ։ Հիմնելու ենք ճոպանուղային ցանց՝ Օղակաձև զբոսայգու 2-րդ հատվածից մինչև Նոր Նորքի 2-րդ զանգված և Աջափնյակ-Ծիծեռնակաբերդ-Պռոշյան ուղեգծերով։ Կառուցելու ենք 4 ստորգետնյա ավտոկայանատեղի՝ կենտրոն մտնող ճանապարհներին հարակից»։

"Transport. What have we done, and what will we do? Tigran Avinyan (VIDEO)
The Deputy Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, published a video presenting what work related to improving transport has been done and what work will be done.
"What have we done? At the moment, we have already acquired 578 buses and 15 trolleybuses; we have entirely replaced the ventilation system of the Metro, and the pilot program of the unified ticket system has been launched.
What are we going to do? In 2028, we will complete the construction of the Ajapnyak metro station; in 2026, we will complete the construction of the "Surmalu" station; and in 2027, we will have a project for the construction of the metro station leading to the Malatia-Sebastia administrative region. We will establish a ropeway network from the 2nd section of the Circular Park to the 2nd mass of Nor Nork and along the Ajapnyak-Tsitsernakaberd-Proshyan routes. We will build 4 underground parking lots next to the roads leading to the center."