«Թոշակառուների և ուսանողների համար տոմսային միասնական համակարգում գործելու է հատուկ զեղչային համակարգ». Տիգրան Ավինյան
«Թոշակառուների և ուսանողների համար տոմսային միասնական համակարգում գործելու է հատուկ զեղչային համակարգ»։ Այս մասին այսօր Արաբկիր վարչական շրջանի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարեց Երևանի փոխքաղաքապետ, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն անդրադառնալով տրանսպորտային բարեփոխման վերաբերյալ քաղաքացիների հարցադրումներին և մտահոգություններին
Նա լսեց քաղաքացիներին անհանգստացնող հարցերը, որոնց վերաբերում էին համատիրությունների, կոյուղագծերի, խաղաղահրապարակների խնդիրներին։ Տիգրան Ավինյանը քաղաքացիներին վստահեցրեց, որ ցանկացած խնդիր լուծում է ստանալու։
Քաղաքացիներից մեկն անդրադարձավ ոռոգման ջրի խնդրին նշելով, որ այսքան կանաչը ջրվում է խմելու ջրով։ Տիգրան Ավինյանն ասաց՝ ձեր հարցն ընդունվեց։

"В единой билетной системе будет действовать специальная система скидок для пенсионеров и студентов". Тигран Авинян
"В единой билетной системе будет действовать специальная система скидок для пенсионеров и студентов". Об этом заявил сегодня в ходе встречи с жителями административного района Арабкир заместитель мэра Еревана, кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян, коснувшись вопросов и опасений граждан по поводу транспортной реформы.
Он выслушал опасения граждан, связанные с проблемами многоквартирных домов, канализационных сетей и детских площадок. Тигран Авинян заверил граждан, что любая проблема будет решена.
Один из горожан затронул проблему поливной воды, отметив, что очень много зелени поливают питьевой водой. Тигран Авинян сказал: Ваш вопрос принят.