«Հակաքարոզի մեջ փաստը մնում է փաստ, գործը մնում է գործ». Տիգրան Ավինյան
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն այսօր շարունակել է նախընտրական հանդիպումները Նոր Նորքում։ Նա անդրադարձել է նախընտրական քարոզարշավի ընթացքին։ Ըստ նրա՝ իրականում ոչ լարվածություն կա, ոչ թեժ ընտրապայքար, որ հանգեցնի միջադեպերի. «Հաշվի առնելով, որ քարոզարշավ է, կարող են լինել վիճաբանություններ։ Բայց չեմ կարծում, թե մեծ ծավալի է կամ թեժության, լարվածության մակարդակի, որի մասին պետք է խոսել»։
Անդրադառնալով ՔՊ շտաբի պետ Արմեն Փամբուխչյանի հայտարարությանը, թե ՔՊ դեմ ուժեղ հակաքարոզ է ընթանում, Տիգրան Ավինյանն ասել է. «Հակաքարոզ իմ՝ փոխքաղաքապետ նշանակվելու առաջին օրվանից սկսել են իրականացնել՝ իմ և մեր քաղաքական ուժի դեմ ներկայացնելով խեղաթյուրված, մանիպուլյացիոն փաստեր»,- ասաց նա։
Ըստ Տիգրան Ավինյանի՝ դիտորդները շատ միակողմանի են ներկայացնում տեսակետներ, որոնց, սակայն, իրենք ուշադրություն չեն դարձնում. «Նույնիսկ այդ հակաքարոզի մեջ փաստը մնում է փաստ, գործը մնում է գործ»։

Today, Tigran Avinyan, the candidate for mayor of Yerevan, continued his pre-election meetings in Nor Nork. He referred to the course of the pre-election campaign. According to him, no tension or hot election battle would lead to incidents, "Considering that it is a campaign, there may be arguments. But I don't think it is of a large volume or heat, a level of tension that should be discussed."
Tigran Avinyan, referring to the statement of the Chief of Staff of the KP, Armen Pambukhchyan, said that a solid anti-propaganda campaign against the KP is underway, "From the first day of my appointment as deputy mayor, they started carrying out anti-propaganda, presenting distorted and manipulated facts against me and our political power," he said.
According to Tigran Avinyan, the observers present very one-sided views, which they ignore, "Even in that anti-crisis, the fact remains the fact, the case remains the case."