«Համատիրությունները վերակազմավորվելու են». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, թե առաջիկայում օրենսդրական փոփոխություններ են մշակվում՝ նպատակ ունենալով վերակազմավորել համատիրությունները․
«Այդ համատիրություններին ֆինանսավորում ենք մեր և կառավարության բյուջեից, մինչև բոլոր գործերը կբերեն, զրոյական մակարդակի կհասցնեն, մենք դուրս կգանք ֆինանսավորումից, դուք կշարունակեք»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը։
Նա նաև նշել է, թե այդ վերլուծությունների արդյունքում էլ շենքերում վերելակները փոխելու գործը քաղաքապետարանն իր վրա է վերցրել. «Մենք երկու օրինագիծ ենք անում․ առաջինը՝ սեփական տների մասով, երկրորդը՝ բնակարանների մասով, որոնք դեռ սեփականության իրավունք չեն ստացել»։

"The condominiums will be reorganized." Tigran Avinyan
Tigran Avinyan, the candidate for mayor of Yerevan, stated that legislative changes are being developed shortly with the aim of reorganizing the condominiums.
"We finance these condominiums from our budget and the government's budget until all cases are brought to zero; we will withdraw from the financing, and you will continue," said Tigran Avinyan.
He also noted that, due to those analyses, the municipality took upon itself the task of changing the elevators in the buildings, "We are making two bills. The first is in terms of owning houses; the second is in terms of apartments, which have not yet received ownership rights."