«Տրանսպորտը 6 ամիս առաջվա համեմատ արդեն էականորեն բարելավվել է ». Տիգրան Ավինյանը՝ Նոր Նորքի բնակիչներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը Նոր Նորքում քարոզարշավի ժամանակ նշել է, թե ինքն այդտեղ շրջայց էր կատարել մարտ ամսին. «Շատ ու շատ տեղերում էական փոփոխություններ եմ տեսնում․ նոր ֆուտբոլի դաշտեր, տեղ-տեղ հիմնանորոգված բակեր։ Ձեզ մոտ տրանսպորտը դեռ ամբողջական չի լուծում խնդիրը, բայց կարծում եմ՝ 6 ամիս առաջվա համեմատ արդեն էական բարելավում կա։ Այս բոլոր աշխատանքները, որ տարել ենք վերջին մեկ տարում, եղել է ձեր առաջադրած խնդիրների հիման վրա։ Դուք ասել եք, մենք արել ենք՝ ըստ այն առաջնահերթությունների, որ դուք եք որոշել»,- նշել է Ավինյանը։
Նա հիշեցրել է, որ քաղաքացիների ասածների հիման վրա 24 մանկապարտեզ է հիմնանորոգվում, միայն այս տարի 15 այգի է վերականգնվում ու կառուցվում, 215-ից ավելի բակեր են բարեկարգվել։
Ավինյանը նաև ասել է, թե իրենք երբեք չեն փորձել արդարացումներ փնտրել. «Որ գործը պատասխանատու չունի, մեզ ենք համարում դրա պատասխանատուն․ լինի բակ, վերելակ, կոյուղի և այսպես շարունակ»։

"Transport has already significantly improved compared to 6 months ago." Tigran Avinyan to the residents of Nor Nork
During the campaign in Nor Nork, Tigran Avinyan, candidate for Yerevan's mayor, said he had visited there in March, "I see significant changes in many, many places. New football fields and yards were renovated in some places. Transport still does not completely solve the problem for you, but there is already a significant improvement compared to 6 months ago—all these works we have carried out in the last year were based on the problems you set. You said we did it according to your priorities," Avinyan said.
He reminded me that based on what the citizens said, 24 kindergartens are being overhauled, 15 gardens are being restored and built this year alone, and more than 215 yards have been improved.
Avinyan also said that they never tried to find excuses, "We consider ourselves responsible for the fact that there is no one responsible. Be it a yard, an elevator, a sewer, and so on."