«Ժամանակին քաղաքապետարանը ակտիվ դերակատարություն չուներ «Հին Երևան» ծրագրում, հիմա ինքներս ենք պրոակտիվ». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է «Հին Երևան» ծրագրին՝ ներկայացնելով խնդիրները։
««Հին Երևան»-ը մի քանի խնդրահարույց պատնեշ ուներ, որոնց շուրջ թե՛ ներդրողների, թե՛ տարածքների սեփականատերերի հետ ինտենսիվ քննարկումների մեջ ենք:
Ժամանակին քաղաքապետարանը ակտիվ դերակատարություն չուներ ծրագրում, հիմա ինքներս ենք պրոակտիվ և ինքներս ենք մղում, որ բոլոր շահագրգիռ ուժերը մի սեղանի շուրջ նստեն: Անում ենք ամենը, որ այդ պայմանավորվածությունները գործ և իրականացված ծրագիր դառնան»,- ասել է նա:

"At the time, the municipality did not play an active role in the "Old Yerevan" program; now we are proactive." Tigran Avinyan (VIDEO)
Tigran Avinyan, the candidate for the mayor of Yerevan, referred to the "Old Yerevan" project, presenting the problems.
"Old Yerevan" had several problematic barriers, about which we are in intensive discussions with both the investors and the owners of the territories.
At one time, the municipality did not have an active role in the program; now, we are proactive and push all interested forces to sit around the same table. We are doing everything to make these agreements a reality and an implemented program," he said.