«Երևանի 12 շրջաններում կառուցվելու են կենդանիների խնամքի կենտրոններ». Տիգրան Ավինյան
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը Նոր Նորքում նախընտրական հանդիպման ժամանակ անդրադարձել է թափառող կենդանիների խնդրին։
Նա տեղեկացրել է, որ փոխվել է թափառող կենդանիների վնասազերծման կենտրոնը վերանվանվել է կենդանիների խնամքի կենտրոն, «որպեսզի իր իրական նպատակներին ու առաքելությանը ծառայի»։
Նրա խոսքով՝ այժմ հիմնարկի տարածքում կառուցվում է մեծ կացարան, Երևանի 12 շրջաններում ևս կառուցելու են նման կացարաններ։
Ավինյանը խոսել է նաև Երևանում այգիների կառուցման մասին՝ տեղեկացնելով, որ դրանցից հինգը Նոր Նորքում է լինելու։

В ходе предвыборного собрания в Нор Норке кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян затронул проблему бездомных животных.
Он сообщил, что центр нейтрализации бездомных животных был изменен и переименован в центр по уходу за животными, "чтобы служить своим реальным целям и миссии".
По его словам, сейчас на территории учреждения строится большой приют, аналогичные приюты будут построены в 12 районах Еревана.
Авинян рассказал также о строительстве парков в Ереване, сообщив, что пять из них будут в Нор Норке.