«Երբ ինչ-որ խուլիգաններ կառավարության և ԱԺ շենք էին մտնում, ես զբաղված էի այդ ամենը կանխելով». Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը մեկնաբանել է նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանի այն դիտարկումը, թե 2020թ. պատերազմից հետո ինքը չի փախել.
«Փախել է, հստակ։ Պատերազմից հետո, երբ կառավարության, ԱԺ շենք էին մտնում ինչ-որ խուլիգաններ, ես զբաղված էի այդ ամենը կանխելով, որ հակաժողովրդավարական ուժերը, խուլիգաններն այս երկրին տեր չդառնան, և 2018թ․ հեղափոխության, մեր ձեռք բերած ժողովրդավարական ու ազատ ընտրություններ ունենալու իրավունքները՝ (սեպտեմբերի 17-ին էլ դա ունենալու ենք) չկարողանան մեզանից խլել։
Իսկ ով վախեցավ, սիրտը չգիտես ուր փախավ, ինքը գիտի՝ ոնց ա փախել։ Երբ ժամանակը գա, դրա մասին էլ կխոսենք»,- ասել է նա։

«Когда какие-то хулиганы вошли в здание правительства и НС, я был занят предотвращением всего этого». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян прокомментировал слова бывшего мэра Айка Марутяна о том, что в 2020 г. он не сбежал после войны.
« Он, однозначно убежал. После войны, когда какие-то хулиганы вошли в правительство, в здание НС, я был занят предотвращением всего этого, чтобы антидемократические силы, хулиганы не захватили эту страну, и не отняли у нас права на демократические и свободные выборы, которые мы выиграли вместе с выборами 2018 года и которые также пройдут и 17 сентября.
А кто испугался, и куда убежало чье-то сердце, тот и сам знает. "Когда придет время, мы поговорим об этом", - сказал он.