Պատերազմից հետո տեսավ մեր վիճակը մի քիչ խարխուլ է, փախավ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Հիմա շատ թեկնածուներ միամիտ դեմքով՝ հստակ իմանալով, թե ինչ խաղ են խաղում, ինչ 2021թ. խաղացին, հասկացան, որ չէ՛՝ հին դեմքերով չի ստացվում քաոս ստեղծել, հասկացան, որ ժողովուրդը չի ընդունում, նոր մոտեցում են ընդունել։ Այս մասին Շենգավիթ վարչական շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Այն, ինչ փորձել են 2021թ. անել, հիմա այդ դասերը սովորել են, իրենց թվում է՝ խելացի են, ասում են՝ մեր դեմքերով չենք կարողանում, նոր դեմքեր են պետք ներմուծել. մի մասը՝ հստակ ծրագրով, մի մասն էլ՝ մոլորված խամաճիկներ:
Ընկերը, որ ամենալավ ժամանակ գալիս էր առաջին պլան, ասում էր` ես, ես, ես, ինձ պաշտոն տվեք։ Շատ լավ, էլի մեր թիմակիցն էր, արագ-արագ դիմում գրեց, կուսակցություն մտավ, հետո ասաց, թե սրանք պատեհապաշտ են։ Բայց փաստն այն է, որ պատերազմից հետո տեսավ, որ մեր վիճակը մի քիչ խարխուլ է, կարող է ծեծ ուտենք։ Ու փախավ։ Սա է փաստը։ Այլ սուտ արդարացումներ պետք չեն», - նշել է փոխքաղաքապետը:

After the war, he saw that our situation was a little worn, he ran away (VIDEO)
"Now, many candidates with a naive face, knowing exactly what game they are playing, what they played in 2021, realized that no, it is not possible to create chaos with old faces, they realized that the people do not accept it, they adopted a new approach. RA Deputy Mayor Tigran Avinyan said this at the meeting with residents of the Shengavit administrative district.
"What they tried to do in 2021, now they have learned those lessons, they think they are smart, they say we can't do it with our faces, we need to introduce new faces. some with a clear plan, some misguided puppets.
The friend, who came to the forefront at the best time, said: Me, me, me, give me a position. Very good, he was our teammate, he quickly wrote an application, joined the party, and then said that they are opportunists. But the fact is that after the war, he saw that our situation is a little dilapidated, we may be beaten. And ran away. This is the fact. No more false excuses are needed," said the deputy mayor.