«Ամեն ընտրության Ադրբեջանը սահմանային լարվածություն է ստեղծում»․ Տիգրան Ավինյան
Շենգավիթ վարչական շրջանի բնակիչների հետ հանդիպմանը Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը խոսել է նաև քաղաքական ընտրություններից։
«Մեր նպատակն այս ընտրություններում շատ կոնկրետ է՝ Երևան քաղաքը պետք է շենացնենք: Մեր երեխաները պետք է գնան ամենալավ մանկապարտեզները, պետք է խաղան ամենալավ ֆուտբոլի դաշտերում, պետք է պարապեն ամենալավ սպորտդպրոցներում, ամենալավ դպրոցներն ու համալսարաններն այցելեն: Մեր սահմանների ամրությունն այդ հարցերից է կախված»,- ասել է Ավինյանը:
Նրա խոսքով՝ հիմա շատ թեկնածուներ միամիտ դեմքով՝ հստակ իմանալով, թե ինչ խաղ են խաղում, ինչ 2021թ. խաղացին, հասկացան, որ չէ՛՝ հին դեմքերով չի ստացվում քաոս ստեղծել, հասկացան, որ ժողովուրդը չի ընդունում, նոր մոտեցում են ընդունել։
«Այն, ինչ փորձել են 2021թ. անել, հիմա այդ դասերը սովորել են, իրենց թվում է՝ խելացի են, ասում են՝ մեր դեմքերով չենք կարողանում, նոր դեմքեր են պետք ներմուծել. մի մասը՝ հստակ ծրագրով, մի մասն էլ՝ մոլորված խամաճիկներ: Ամեն ընտրության Ադրբեջանը սահմանային լարվածություն է ստեղծում։ Բայց այս անգամ շատ կտրուկ պատասխան տվեցինք, ու մեր հայկական զենքերով, որի հանդեպ կար մեծ դիմադրություն։
Ուզո՞ւմ եք քաղաքական, լսե՛ք քաղաքական՝ կար մեծ դիմադրություն, և հիմա հայկական զենքերով ենք խփում ու շարունակելու ենք խփել ամեն սադրանքին։
Ընկերը, որ ամենալավ ժամանակ գալիս էր առաջին պլան, ասում էր` ես, ես, ես, ինձ պաշտոն տվեք։ Շատ լավ, էլի մեր թիմակիցն էր, արագ-արագ դիմում գրեց, կուսակցություն մտավ, հետո ասաց, թե սրանք պատեհապաշտ են։ Բայց փաստն այն է, որ պատերազմից հետո տեսավ, որ մեր վիճակը մի քիչ խարխուլ է, կարող է ծեծ ուտենք։ Ու փախավ։ Սա է փաստը։ Այլ սուտ արդարացումներ պետք չեն»,- նշել է փոխքաղաքապետը:։

At the meeting with the residents of the Shengavit administrative district, the deputy mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, also spoke about the political elections.
"Our goal in these elections is very specific: we must build the city of Yerevan. Our children should go to the best kindergartens, play in the best football fields, practice in the best sports schools, visit the best schools and universities. The strength of our borders depends on these issues," said Avinyan.
According to him, now many candidates with a naive face, knowing exactly what game they are playing, what they played in 2021, realized that no, it is not possible to create chaos with old faces, they realized that the people do not accept it, they adopted a new approach.
"What they tried in 2021 to do, now they have learned those lessons, they think they are smart, they say we can't do it with our faces, we need to introduce new faces. some with a clear plan, some misguided puppets. Azerbaijan creates border tension with every election. But this time we gave a very sharp response, and with our Armenian weapons, to which there was great resistance.
Do you want political, listen politically, there was great resistance, and now we are hitting with Armenian weapons and we will continue to hit every provocation.
The friend, who came to the forefront at the best time, said: Me, me, me, give me a position. Very good, he was our teammate, he quickly wrote an application, joined the party, and then said that they are opportunists. But the fact is that after the war, he saw that our situation is a little dilapidated, we may be beaten. And ran away. This is the fact. No other false excuses are needed," said the deputy mayor.