Երևան քաղաքում երեխաները պետք է ամենալավ պայմաններով մանկապարտեզներ գնան. Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը շենգավիթցիների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ հենց այնպես չէ, որ ինքը կենտրոնացած է կրթության վրա, ապա հավելեց, որ Երևան քաղաքում երեխաները պետք է ամենալավ պայմաններով մանկապարտեզ հաճախեն։
Քաղաքացիների խաղաղության և անվտանգության մտահոգությունների վերաբերյալ հարցին ի պատասխան` Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ ոչ մի բան մեկ օրում չի ստեղծվում և խաղաղության համար անհրաժեշտ է, որ ամեն մեկն իր տեղում լինի.
«Պետք է սովորեն, դա մեր վաղվա համար է», - ասաց Տիգրան Ավինյանը` նկատելով, որ ամեն բան մանկապարտեզից է սկսվում, այդ թվում` պետության ուժը։

In Yerevan, children should go to kindergartens with the best conditions. Tigran Avinyan
Candidate for the mayorship of Yerevan, Tigran Avinyan, mentioned during the meeting with Shengavit residents that it is not the case that he is focused on education, then added that children in Yerevan should attend kindergarten in the best conditions.
In response to the question about citizens' peace and security concerns, Tigran Avinyan mentioned that nothing is created in a day. For peace, everyone must be in their place.
"They should learn; it's for our tomorrow," said Tigran Avinyan, noting that everything starts in kindergarten, including the state's power.