Երևան քաղաքում երեխաները պետք է ամենալավ պայմաններով մանկապարտեզներ գնան. Տիգրան Ավինյան
Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը շենգավիթցիների հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ հենց այնպես չէ, որ ինքը կենտրոնացած է կրթության վրա, ապա հավելեց, որ Երևան քաղաքում երեխաները պետք է ամենալավ պայմաններով մանկապարտեզ հաճախեն։
Քաղաքացիների խաղաղության և անվտանգության մտահոգությունների վերաբերյալ հարցին ի պատասխան` Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ ոչ մի բան մեկ օրում չի ստեղծվում և խաղաղության համար անհրաժեշտ է, որ ամեն մեկն իր տեղում լինի.
«Պետք է սովորեն, դա մեր վաղվա համար է», - ասաց Տիգրան Ավինյանը` նկատելով, որ ամեն բան մանկապարտեզից է սկսվում, այդ թվում` պետության ուժը։

В Ереване дети должны ходить в детские сады с лучшими условиями. Тигран Авинян
Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян на встрече с жителями Шенгавита отметил, что он не просто так акцентирует внимание на образовании, а затем добавил, что дети в Ереване должны посещать детский сад с лучшими условиями.
Отвечая на вопрос о заботе о спокойствии и безопасности граждан, Тигран Авинян отметил, что ничего не создается за один день и для мира необходимо, чтобы каждый был на своем месте.
"Они должны учиться, они наш завтрашний день", - сказал Тигран Авинян, отметив, что все начинается с детского сада, в том числе и будущее государства.