«Պատմամշակութային շենքերի բոլոր մանսարդները ապամոնտաժվելու են». Տիգրան Ավինյան
ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն այսօր հանդիպել է Դավթաշենի բնակիչներին։ Ավինյանն այցելել է Արցախյան պատերազմի զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիր, ծաղիկներ խոնարհել։
Այնուհետև Ավինյանը հանդիպումներ է ունեցել բնակիչների հետ, ներկայացրել նախընտրական ծրագիրը։
Տիգրան Ավինյանը խոսել է Երևանի պատմամշակութային շենքերի մանսարդների ապամոնտաժմանը։ Նա վստահեցրել է. «Առաջին հերթին պատմամշակութային շենքերի բոլոր մանսարդները ապամոնտաժվելու են։ Բոլորի հետ կապված իրավական պրոցես ենք սկսել։ Որտեղ իրավական ճանապարհը կա, վստահ եղեք, ինչպես Թումանյան 39 հասցեում ենք արել, ինչպես Չարենցի տուն-թանգարանի շենքում ենք արել, այդպես էլ մնացածը շարունակելու ենք»,- ասել է Տիգրան Ավինյանը։
Նա խոսել է նաև բակերը բարեկարգելու իրենց ծրագրերից, շեշտելով. «Շատ ավելի ուշադրություն ենք դարձնելու ծայրամասերին»։

«Все мансарды на историко-культурных зданий будут демонтированы». Тигран Авинян
Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян встретился сегодня с жителями Давташена. Авинян посетил мемориальный комплекс памяти жертв Арцахской войны, возложил цветы.
Затем Авинян провел встречи с жителями и представил предвыборную программу.
Тигран Авинян коснулся демонтажа мансард на историко-культурных зданий в Ереване. Он заверил. « В первую очередь будут демонтированы все мансарды на историко-культурных зданий. Мы начали судебный процесс по всем из них. Там, где есть законные пути решения, будьте уверены, мы демонтируем, как мы это сделали на улице Туманяна, 39, как мы сделали в здании дома-музея Чаренца, мы продолжим", - сказал Тигран Авинян.
Он также рассказал о своих планах по благоустройству дворов, подчеркнув . «Мы будем уделять гораздо больше внимания окраинам».