Տիգրան Ավինյանը հանդիպում է Քանաքեռ-Զեյթունի բնակիչներին (ՈՒՂԻՂ)
Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը նախընտրական հանդիպումներ է ունենում Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի բնակիչների հետ։ Նա զրուցել է քաղաքացիների հետ, ծանոթացել խնդիրներին։
Ավինյանը նշել է, որ Երևանում հիմնանորոգվում են մանկապարտեզներ, բակեր. «Մեկ տարի է՝ բոլոր վարչական շրջաններում, ներառյալ Քանաքեռ-Զեյթունում երևանցիները մեզ տարբեր հանձնարարականներ են տվել»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ այդ հանձնարարականների հիման վրա էլ իրենք աշխատում են։
Ավինյանը հիշեցրել է, որ այս ծավալի շինարարություն Երևանում վերջին անգամ եղել է խորհրդային տարիներին։

Кандидат в мэры Еревана Тигран Авинян провел предвыборные встречи с жителями административного района Канакер-Зейтун. Он пообщался с горожанами и ознакомился с проблемами.
Авинян отметил, что в Ереване идет капитальный ремонт детских садов и дворов. "В течение года ереванцы давали нам различные поручения во всех административных районах, в том числе в Канакер-Зейтуне", - сказал он, добавив, что они работают на основании этих поручений.
Авинян напомнил, что последний раз строительство такого объема наблюдалось в Ереване в советские годы.