Աջափնյակը դառնում է Երևանի ամենակարևոր վարչական շրջաններից
Երևանը տասնամյակներ շարունակ սեր և վերաբերմունք չի ստացել, բայց այն, ինչ մասնավորեցվել է, աղավաղվել մի քանի տասնամյակներ, մենք մեկ տասնամյակում պետք է փոխենք։ Այս մասին Աջափնյակ վարչական շրջանում տեղի ունեցած հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Այն, ինչ կպահանջի ինձանից երևանցին, դա կլինի իմ հանձնարարականն ու մեր թիմի օրակարգը։ Այն վստահությունը, որ իմ նկատմամբ ձեռք եք բերել կամ ձեռք եք բերելու, ամեն օր պայքարելու եմ, որ շարունակական լինի»,- նշել է Ավինյանը։
Անդրադառնալով Աջափնյակում մետրոյի կայարանի կառուցմանը՝ Ավինյանն ընդգծել է, որ մոտակա 4-5 տարիներին Աջափնյակը դառնում է Երևանի ամենակարևոր վարչական շրջաններից մեկը։
«Կառուցվելու է մետրոյի կայարանը։ 2008-ից ով ինչ ասես խոսել է, պատմել է, և միայն ու միայն այս տարի մենք ունենալու ենք փաստացի կատարված աշխատանք՝ նախագծի տեսքով»,- շեշտել է փոխքաղաքապետը։

Ajapnyak is becoming one of the most important administrative districts of Yerevan
Yerevan has not received love and treatment for decades, but what has been privatized and distorted for several decades, we must change in one decade. Tigran Avinyan, deputy mayor of Yerevan, announced this during the rally held in Ajapnyak administrative district.
"What the people of Yerevan will demand from me will be my assignment and the agenda of our team. I will fight every day to keep the trust that you have gained or will gain in me," said Avinyan.
Referring to the construction of the metro station in Ajapniak, Avinyan emphasized that in the next 4-5 years, Ajapniak will become one of the most critical administrative districts of Yerevan.
"The metro station will be built. Since 2008, everyone has talked, told stories, and only and only this year we will have actual work in the form of a project," stressed the deputy mayor.