«Ոմանց որ լսենք, հեղափոխությունն էլ են իրենք արել». Տիգրան Ավինյան
«Նախկինում եղել է ժամանակահատված, երբ քաղաքապետարանն իր իսկ բյուջեն չի կարողացել ծախսել, 60% կատարողական է ունեցել»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է ՔՊ Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանը։
Ըստ նրա՝ պատճառը կառավարման հմտությունների բացակայությունն է եղել։
Ավինյանի խոսքով. «Ոմանց որ լսենք, հեղափոխությունն էլ են իրենք արել։ Իրենց լինի։ Ինչ արել են, ապրեն։ Իրենք են արել, թող իրենց մնա։ Էդ էլ թող իրենց լինի»։
Տիգրան Ավինյանը նաև նշել է. «Ես էլ ինքս հեշտ մարդ չեմ, միշտ չէ, որ իմ գործընկերների հետ կարողանում ենք լեզու գտնել։ Կան հարցեր, որ շատ երկար վիճում ենք, շատ սուր ենք վիճում շատ դեպքերում։ Բայց վստահեցնում եմ՝ երբևէ չի լինում, որ դրանից աշխատանքը տուժի, որ երևանցին տուժի այդ վեճերի արդյունքում։ Ոչ, հակառակը։ Ամեն մարդու կարևոր խնդիրն է իր աշխատանքին, իր նպատակներին համահունչ իրականացնել ծրագրերը։ Այո, պետք է միգուցե շատ դեպքերում ունենալ կոնֆլիկտներ։ Բայց ամենակարևոր բանը․ այս բոլոր շղթաները՝ համատիրություն, վարչական շրջան, նախարարություններ, կառավարություն, աշխատացնել մի ընդհանուր նպատակի։ Այո, կարելի է կռվել բոլորի հետ, թքել, դուռը շրխկացնել, դուրս գալ և բոլոր ծրագրերը գցել ջրհորն ու դրանով ավարտել։ Հետո ասել՝ սա էր մեղավոր, նա էր մեղավոր, սա լավը չէր, սա սև էր, սա սպիտակ էր, բայց էլի սև էր։ Անընդհատ կարելի է ասել, բայց դրանից ոչ մի բան չի փոխվում։ Միայն գործն է տուժում»։

"According to some, they made the revolution." Tigran Avinyan
"In the past, there was a period when the municipality could not spend its own budget, it had 60% performance," Tigran Avinyan, the candidate for the mayor of Yerevan, said in a conversation with journalists.
According to him, the reason was the lack of management skills.
According to Avinyan. "According to some, they made the revolution themselves. Be theirs. What they have done, let them live. They did it themselves, let it be left to them. Let that be theirs too."
Tigran Avinyan also noted, "I'm not an easy person myself, I don't always get along with my colleagues. There are issues that we argue for a very long time, we argue very sharply in many cases. But I assure you, it never happens that the work suffers from it, that the people of Yerevan suffer as a result of these disputes. No, on the contrary. The important task of every person is to implement the plans in line with his work and his goals. Yes, we must have conflicts in many cases. But the most important thing. all these chains - condominium, administrative district, ministries, government - to work for a common goal. Yes, you can fight with everyone, spit, slam the door, go out and throw all the plans down the drain and be done with it. Then to say: this was the fault, he was the fault, this was not good, this was black, this was white, but it was still black. You can say it all the time, but nothing changes. Only the business suffers."