«Քաղաքապետարանն իր ծախսած գումարներին տեր է կանգնում». Տիգրան Ավինյանը հանդիպում է Աջափնյակի բնակիչների հետ
Մեկնարկել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանի նախընտրական հանդիպումներն Աջափնյակի բնակիչների հետ։
Ավինյանն ասել է, որ եկել են՝ աջափնյակցիների հանձնարարականները լսելու։ Ավինյանը հիշեցրել է, որ եղել է Երևանի բոլոր շրջաններում, այդ թվում՝ Աջափնյակում. «Իրականացրել ենք բոլոր այն ծրագրերը, որ դուք մեզանից պահանջել եք»,- շեշտել է Երևանի քաղաքապետի թեկնածուն։
Նա խոսել է փողոցների ասֆալտապատման մասին, նշել, որ Երևանում միայն քաղաքապետարանը չէ, որ աշխատանքներ է տանում. «Մարդը որ կոյուղի է քաշում, ասֆալտը քանդում է, հետո ասֆալտ անում։ Այո, մենք շատ դեպքերում արված աշխատանքը, որակից ելնելով, չենք ընդունում, և կրկին անել ենք տալիս։ Կասկած չունենաք, որ քաղաքապետարանն իր իսկ ծախսած գումարներին տեր է կանգնում, վստահ եղեք»։

"The City Hall takes ownership of the money it spends." Tigran Avinyan meets with the residents of Ajapnyak
The pre-election meetings of Tigran Avinyan, candidate of Yerevan mayor of the "Civil Contract" party, with the residents of Ajapnyak have started.
Avinyan said that they came to listen to the people's instructions of Ajapniak. Avinyan reminded me that he visited all regions of Yerevan, including Ajapnyak, "We have implemented all the programs you requested from us," the Yerevan mayor candidate emphasized.
He spoke about asphalt paving of the streets and noted that it is not only the municipality that is carrying out works in Yerevan, "A person who lays a sewer, destroys the asphalt, then makes asphalt. Yes, in many cases, we do not accept the work done based on the quality, and have it done again. Don't doubt that the municipality takes ownership of the money it spends, be sure."