Լուսավորությունը, որ քաշվել է Երրորդ գյուղում, եղել է ձեր պահանջով. Տիգրան Ավինյան
Նա Սիլիկյան թաղամասի բնակիչների հետ հանդիպմանը ներկայացրել է այդտեղ իրականացված աշխատանքները. «Լուսավորությունը, որ քաշվել է Երրորդ գյուղում, եղել է ձեր պահանջով, տրանսպորտի հարցը հուսով եմ՝ մեղմվել է, և բողոքները նվազած պետք է լինեն։ Ջրագիծը, որ կառուցվում է, նույնպես ձեր պահանջով է արվել։ Մանկապարտեզը, որ պատրաստվում ենք հիմնանորոգել, նույնպես ձեր պահանջով է արվել։ Առհասարակ, Երևանում իրականացվող բոլոր ծրագրերը ձեր պահանջով է արվում» ,- ասել է Ավինյանը։ Նա նշել է, թեաննախադեպ ծավալի ծրագրեր են արվում. «Քանակը եռապատկել, քառապատկել ենք տարբեր ոլորտներում»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ այնուամենայնիվ, չեն համարում իրենց արածը բավարար։
«Բոլորին երևանում ունենք մի ասելիք՝ երբ դուք մեզանից պահանջում եք, հանձնարարում եք, դա դառնում է մեր ծրագիրը, մեր հանձնարարականը»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ միայն այս տարի 24 մանկապարտեզ, 15 այգի է կառուցվում, 215 բակ է վերանորոգվել։
Տիգրան Ավինյանը կարևորել է քաղաքացիների, վարչական շրջանի ղեկավարի, քաղաքապետարանի կապը. «Կլինի ժամանակի հարց, կասենք՝ էսքան ժամանակում կանենք։ Կլինի դժվար հարց՝ ֆինանսավորման, կասենք՝ վարչական շրջանի գումարը չի բավարարում, քաղաքապետարանի միջոցներից կդնենք։ Քաղաքապետարանի միջոցները չեն բավարարում, նախարարության միջոցներն էլ կներդնենք, նախարարության միջոցները չի բավարարում՝ կառավարության միջոցները կներդնենք։ Այսօր կառավարության հաշվին Երևան քաղաքում իրականացվում են խոշոր ենթակառուցվածքային ծրագրեր»։

The lighting that was pulled in the Third Village was at your request. Tigran Avinyan
Tigran Avinyan, the candidate for the mayor of KP Yerevan, continued his pre-election campaign in Ajapnyak.
He presented the work at the meeting with the residents of the Silikyan district, "The lighting that was turned off in the Third Village was at your request. I hope the issue of transportation has been alleviated, and the complaints should have decreased. The water line that is being built was also made at your request. The kindergarten, which we are going to overhaul, was also made at your request. In general, all the programs implemented in Yerevan are done at your request," said Avinyan. He noted that an unprecedented volume of projects are being made. "We have tripled, quadrupled the amount in different areas," he said, adding that they still do not consider what they have done sufficient.
"We have something to say to everyone: when you ask us, give us an order, it becomes our plan, our order," he said, adding that this year alone, 24 kindergartens, 15 gardens are being built, and 215 yards have been repaired.
Tigran Avinyan emphasized the connection between citizens, the head of the administrative district, and the municipality, "It will be a matter of time, we will say that we will do it in this time. There will be a difficult issue of financing, we will say that the money of the administrative district is not enough, we will put it from the funds of the municipality. The funds of the municipality are not sufficient, we will invest the funds of the ministry, the funds of the ministry are not sufficient, we will invest the funds of the government. Today, major infrastructure projects are being implemented in the city of Yerevan at the expense of the government."