Քարոզարշավի ընթացքը գնահատում եմ շատ դրական. Տիգրան Ավինյան
ՔՊ քաղաքապետի թեկնածու Տիգրան Ավինյանն այսօր նախընտրական քարոզարշավի շրջանակներում հանդիպում է անցկացնում Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի բնակիչների հետ։
Մինչ հանդիպումների մեկնարկը, լրագրողների հետ ճեպազրույցում Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ քարոզարշավի ընթացքը գնահատում է շատ դրական, իրենց բոլոր վարչական շրջաններում դրական են ընդունում. «Եւ կարծում եմ՝ դա շատ տրամաբանական է, որովհետև այդ մարդիկ վերջին շրջանում տեսել են մեզ բակերում, տեսել են իրենց պահանջները լսելիս և տեսել են այն աշխատանքը, որ իրականացնում ենք իրենց պահանջով»։
Ավինյանը նաև նշել է, թե Յուրաքանչյուր ընտրություններ քաղաքական են և ամեն ընտրություն ունի իր նպատակը. «Երևանի ավագանու ընտրությունները Երևան քաղաքի մասին են, երևանցիների մասին են, բակերի, մանկապարտեզների, պոլիկլինիկաների մասին են, մեր քաղաքում ապրող մարդկանց կյանքը ավելի լավը դարձնելու մասին են»։

Ход кампании я оцениваю очень положительно. Тигран Авинян
Кандидат в мэры от ГД Тигран Авинян в рамках предвыборной кампании проводит встречу с жителями административного округа Малатия-Себастия.
Перед началом встреч на брифинге с журналистами Тигран Авинян отметил, что очень положительно оценивает ход предвыборной кампании, она положительно воспринимается во всех административных регионах. «И я думаю, это очень логично, потому что эти люди недавно видели нас во дворах, они видели, как мы прислушиваемся к их требованиям, и они видели работу, которую мы выполняем по их просьбе».
Авинян также отметил, что каждые выборы носят политический характер и у каждых выборов есть своя цель. "Выборы в Совет старейшин Еревана - о городе Ереване, они - о ереванцах, они - о дворах, детских садах, поликлиниках, они - о том, чтобы сделать жизнь людей, живущих в нашем городе, лучше".